مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور گفت: واکسیناسیون ۴۰۰ هزار راننده ناوگان حمل و نقل عمومی دارای پروانه فعالیت، علیه ویروس کرونا آغاز شد.

واکسیناسیون ۴۰۰ هزار راننده ناوگان حمل و نقل عمومی آغاز شد

مرتضی ضامنی در گفت وگو با کارآفرین نیوز در خصوص واکسیناسیون رانندگان گفت: طبق اعلام وزارت بهداشت و با پیگیری هایی که انجام دادیم، رانندگان فعال در ناوگان حمل و نقل عمومی در اولویت سوم دریافت واکسن کرونا قرار دارند.

وی افزود: با توجه به اینکه روند ابتلای رانندگان ناوگان حمل و نقل عمومی در موج جدید ویروس کرونا (کرونای دلتا) صعودی بوده و با در نظر گرفتن اینکه اولویت دوم واکسیناسیون در برخی استان ها اتمام یافته، قرار است واکسیناسیون رانندگان در بعضی استان ها در دستور کار قرار گیرد و اجرایی شود.

مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور اضافه کرد: اسامی رانندگان دارای پروانه فعالیت معتبر و کارکنان ناوگان حمل و نقل عمومی در هر شهر از سوی سازمان های تاکسیرانی یا شهرداری ها به مدیریت بهداشت آن منطقه یا استان برای انجام واکسیناسیون اعلام خواهد شد.

واکسیناسیون ۴۰۰ هزار راننده تاکسی

وی بیان کرد: بر این اساس، رانندگان تاکسی دارای پروانه فعالیت مشمول دریافت واکسن می شوند و در کل با در نظر گرفتن راننده های کمکی، واکسیناسیون کرونا برای ۴۰۰ هزار راننده انجام خواهد شد.

ضامنی با بیان اینکه وزارت بهداشت اعلام آمادگی کرده که در صورت لزوم اسامی رانندگان دارای پروانه فعالیت را به صورت سیستمی در اختیار ستاد کرونا قرار می دهد، ادامه داد: از سویی، سازمان های تاکسیرانی و حمل و نقل عمومی هر استان آمادگی خود برای همکاری با مراکز بهداشت جهت اجرای طرح واکسیناسیون سراسری رانندگان را اعلام کردند.

وی خاطرنشان کرد: به منظور اجرای سریع‌تر طرح واکسیناسیون رانندگان ناوگان حمل و نقل عمومی، لازم است شهرداری ها و مدیریان سازمان های حمل و نقل بار و مسافر و تاکسیرانی از طریق دانشگاه های علوم پزشکی پیگیر باشند و اقدامات لازم را انجام دهند.

مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور یادآور شد: بر اساس برنامه اعلامی وزارت بهداشت، رانندگان سرویس مدارس از اوایل شهریور در اولویت تزریق واکسن کرونا قرار می گیرند.

سعید نمکی، وزیر بهداشت دوم مردادماه در نامه ای خطاب به علیرضا رییسی، معاون بهداشت وزارت بهداشت اعلام کرد: با قدردانی از زحمات تمامی همکاران و دست­ اندرکاران واکسیناسیون کووید- ۱۹ و با توجه به تأمین واکسن مورد نیاز از طریق واردات و تولید داخل، ضروریست تعداد افراد در گروه‌­های زیر را سریعاً به اینجانب اعلام کنید تا با طی مراحل لازم، واکسیناسیون این گروه آغاز شود:

۱- کلیه بیماران دیابتی بالای ۱۸ سال به تفکیک استان­ها (اخیراً سامانه ثبت بیماران دیابتی کشور با کدملی در معاونت درمان راه اندازی و موارد را ثبت کرده که می­‌تواند مورد استفاده قرارگیرد).

۲- بیماران خاص دیگری که باید در اولویت قرار گیرند و تاکنون واکسینه نشده­‌اند.

۳- رانندگان تاکسی و خدمات حمل و نقل عمومی از قبیل ریلی، هوائی و زمینی

۴- آموزگاران مدارس ابتدائی و متوسطه به تفکیک

۵- اساتید دانشگاه­ ها

در ادامه این نامه آمده است: تسریع در اعلام آمار تفکیکی فوق جهت برنامه ریزی عاجل واکسیناسیون گروه‌­های مذکور از اولویت ویژه برخوردار است. بدیهی است از لیست افراد اعلام شده باید کسانی که در گروه­‌های سنی قبلی واکسینه شده­‌اند حذف شود.
از ابتدای همه‌گیری کرونا تاکنون بیش از ۴۵۰ راننده تاکسی در کشورمان بر اثر بیماری کرونا جان خود را از دست داده‌اند. 

بیش از ۸۰ هزار راننده تاکسی فقط در سطح شهر تهران فعالیت می کنند .

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =