مدیر اجرایی پروژه واکسیناسیون شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه گفت: واکسیناسیون کارکنان رسمی، قراردادی و پیمانکاران شرکت از امروز آغاز شد.

واکسیناسیون کارکنان مترو آغاز شد

عباس نظری در گفت و گو با کارآفرین نیوز، در خصوص واکسیناسیون کارکنان شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه تصریح کرد: واکسیناسیون تعدادی از کارکنان شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه، روز گذشته چهارم مرداد همزمان با رانندگان تاکسی و با هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی در بوستان ولایت انجام شد.

وی افزود: امروز هم در واکسیناسیون ۳۰۰ نفر از کارکنان شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه در سال ولایت ساختمان مرکزی شرکت انجام شد.

اطلاع‌رسانی به کارکنان با ارسال پیامک

مدیر اجرایی پروژه واکسیناسیون شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه اظهار کرد: به منظور جلوگیری از ازدحام جمعیت در محل تزریق واکسیناسیون شرکت، در روز اول فقط برای ۳۰۰ نفر از کارکنان به صورت پیامکی فراخوان دادیم تا در فاصله های زمانی مختلف برای تزریق واکسن مراجعه کنند.

واکسیناسیون کارکنان مترو آغاز شد

وی بیان کرد: از کارکنانی که پیامک دریافت کردند، درخواست کردیم در صورتی که شرایط مراجعه برای تزریق واکسن ندارند، با ارسال عدد یک انصراف خود را اعلام کنند تا به افراد جایگزین اطلاع رسانی کنیم.

نظری اظهار کرد: کسانی که پیامک دریافت می کنند، با همراه داشتن کارت های پرسنلی و ملی می توانند در ساعات تعیین شده با مراجعه به محل تعیین شده، واکسن خود را دریافت کنند.

زمان واکسیناسیون افرادی که ارتباط مستقیم با مسافران دارند

وی ادامه داد: واکسیناسیون راهبران قطار، خدمات مسافری، پاکبانان، انتظامات و سایر افرادی که به طور مستقیم با مسافران ناوگان حمل و نقل عمومی در ارتباط هستند هم از فردا در گروه های هزار نفری انجام می شود.

به گفته مدیر اجرایی پروژه واکسیناسیون شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه، با توجه به اینکه فضای مناسبی برای واکسیناسیون افراد مذکور فراهم شده، هماهنگی های لازم برای واکسینه شدن ۱۰۰ نفر از رانندگان تاکسی را هم انجام خواهیم داد.

وی خاطرنشان کرد: با هماهنگی هایی که با دانشگاه علوم پزشکی و وزارت بهداشت انجام دادیم، تا واکسیناسیون تمامی ۱۴۰۰۰ پرسنل رسمی، قراردادی و پیمانکاران شرکت، این روند ادامه خواهد داشت و سعی داریم به منظور سرعت بخشیدن به پروسه واکسیناسیون این افراد دو مرکز دیگر جهت تزریق واکسن، در غرب تهران فعال کنیم تا کارکنان شاغل در خط پنج و غرب هم دسترسی بهتری به مراکز واکسیناسیون داشته باشند.

واکسیناسیون کارکنان مترو آغاز شد

دستور وزیر بهداشت برای واکسیناسیون ۵ گروه جدید

سعید نمکی، وزیر بهداشت دوم مرداد در نامه‌ای خطاب به علیرضا رییسی، معاون بهداشت وزارت بهداشت اعلام کرد: با قدردانی از زحمات تمامی همکاران و دست­ اندرکاران واکسیناسیون کووید- ۱۹ و با توجه به تأمین واکسن مورد نیاز از طریق واردات و تولید داخل، ضروریست تعداد افراد در گروه‌­های زیر را سریعاً به اینجانب اعلام کنید تا با طی مراحل لازم، واکسیناسیون این گروه آغاز شود:

۱- کلیه بیماران دیابتی بالای ۱۸ سال به تفکیک استان­ها (اخیراً سامانه ثبت بیماران دیابتی کشور با کدملی در معاونت درمان راه اندازی و موارد را ثبت کرده که می­‌تواند مورد استفاده قرارگیرد).

۲- بیماران خاص دیگری که باید در اولویت قرار گیرند و تاکنون واکسینه نشده­‌اند.

۳- رانندگان تاکسی و خدمات حمل و نقل عمومی از قبیل ریلی، هوائی و زمینی

۴- آموزگاران مدارس ابتدائی و متوسطه به تفکیک

۵- اساتید دانشگاه­ ها

در ادامه این نامه آمده است: تسریع در اعلام آمار تفکیکی فوق جهت برنامه ریزی عاجل واکسیناسیون گروه‌­های مذکور از اولویت ویژه برخوردار است. بدیهی است از لیست افراد اعلام شده باید کسانی که در گروه­‌های سنی قبلی واکسینه شده­‌اند حذف شود.
از ابتدای همه‌گیری کرونا تاکنون بیش از ۴۵۰ راننده تاکسی در کشورمان بر اثر بیماری کرونا جان خود را از دست داده‌اند. 

بیش از ۸۰ هزار راننده تاکسی فقط در سطح شهر تهران فعالیت می کنند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =