معاون فنی گمرک گفت: بانک مرکزی برای واردات رسمی ماینرهای استخراج رمزارز از سال ۹۹ تاکنون ۱۱ میلیون دلار برای متقاضیان تامین ارز کرده است.

ارزبری ۱۱ میلیون دلاری واردات ماینر به کشور

به گزارش کارآفرین نیوز به نقل از فارس، مهرداد جمال ارونقی با اشاره به واردات رسمی دستگاه‌های استخراج رمزارزها به کشور، اظهارداشت: در حال حاضر دستگاه‌های استخراج رمزارز  بدون هر گونه ممنوعیتی و حتی با دریافت ثبت سفارش از وزارت صمت و تأیید منشاء ارز از سوی بانک مرکزی، توسط بخش خصوصی به کشور وارد می‌شود. از ابتدای سال ۹۹ که به پیشنهاد گمرک، ردیف تعرفه مذکور برای طبقه بندی کالا تعیین و مصوب شد، تاکنون حدود ۱۱ میلیون دلار ارز برای واردات ماینرها، از کشور خارج شده است.

معاون فنی گمرک با تاکید بر اینکه این دستگاه‌ها از مبادی رسمی کشور و پس از انجام تشریفات گمرکی ترخیص می‌شوند، گفت:‌ در این مدت حدود ۱۳ هزار دستگاه ماینر استخراج رمزارز به وزن بیش از ۱۶۰ تن به ارزش ریالی بیش از ۴۵ میلیارد تومان به کشور وارد شده و پس از انجام تشریفات گمرکی ترخیص شده است. 

وی درباره اینکه ماینرها از کدام کشورها به کشور می‌آیند بیان داشت: عمده واردات این دستگاه‌ها از کشور چین و امارات وارد گمرکات فرودگاه امام خمینی، پیام البرز و نیز گمرک شهید رجایی بندر عباس شده‌اند. همچنین واردکنندگان دستگاه استخراج رمزارزها برای ترخیص، از حواله ارزی و برات استفاده کرده‌اند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =