رییس کمیسیون کشاورزی اتاق تعاون ایران، از صدور مجوز تاسیس و ثبت تغییرات شرکت‌های تعاونی و اتحادیه‌های تعاونی تحت پوشش سازمان تعاون روستایی خبر داد.

وزارت کار، متولی صدور مجوز تاسیس تعاونی‌های روستایی شد

به گزارش کارآفرین نیوز؛ ارسلان قاسمی گفت: با توجه به بررسی‌های انجام شده و اجماع نظر اعضای کمیته کارشناسی هیات مقررات زدایی و بهبود محیط کسب و کار و تصویب هیات مذکور از این پس وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به عنوان متولی صدور مجوز تاسیس و ثبت تغییرات تعاونی‌های روستایی تعیین شد.

وی ادامه داد: این مصوبه امکان اجرایی شدن ماده ۵ قانون بهبود فضای کسب و کار را که می‌گوید ادغام، شبکه سازی و جلوگیری از رقابت های مخرب در بازارهای داخلی و خارجی توسط اتحادیه ها و تعاونی ها، از وظایف اتاق تعاون ایران است، را هم فراهم می آورد.

رییس کمیسیون کشاورزی اتاق تعاون ضمن اشاره به اینکه این مصوبه اتفاق خوبی است که تمام تعاونی ها را به صورت یک جامعه واحد درآورده و از چندپارچگی موجود جلوگیری می‌شود، وجود اتحادیه‌های متعدد در صنعت دامپروری را شاهدی بر معضلات قبل از این مصوبه عنوان کرد و گفت: مصوبه مذکور از تشکیل اتحادیه‌های متعدد دولت‌ساخته جلوگیری خواهد کرد و امیدواریم که از این پس شاهد تعدد اتحادیه‌های تخصصی در یک صنعت نبوده و بخشی از سیاست های کلی اصل ۴۴ در بخش تعاون محقق شود.

در حال حاضر ۹۷ هزار تعاونی در سطح کشور فعال است که یک و میلیون و ۸۰۰ هزار شغل ایجاد کرده‌اند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =