صندوق قرض‌الحسنه توسعه اشتغال برکت با سرمایه ۱۰۰۰ میلیارد تومانی رونمایی و راه‌اندازی شد تا بخشی از ۳۰۰ هزار شغل ایجاد شده توسط ستاد اجرایی فرمان امام، از این محل مورد حمایت قرار گیرد.

صندوق قرض الحسنه توسعه اشتغال برکت رونمایی شد

به گزارش کارآفرین نیوز ،‌ امروز( سه شنبه ۵ مرداد) در مراسمی با حضور محمد مخبر، رئیس ستاد اجرایی فرمان امام،مدیران عامل بنیاد برکت و گروه اقتصادی تدبیر و جمعی از مدیران بانک‌ها، بزرگترین صندوق قرض‌الحسنه کشور و اولین صندوق ویژه اشتغال رسما آغاز به کار کرد.

 رئیس ستاد اجرایی فرمان امام در این مراسم ضمن تبریک ایام عید سعید غدیر و قربان و توجه به خط مشی امیرالمونین در دوران امامت‌ ایشان و توجه و تأکید به موضوع رسیدگی به محرومان و مستضعفان،گفت: سیاست اصلی ستاد اجرایی فرمان امام ، محرومیت‌زدایی و ایجاد پیشرفت در مناطق کم‌برخوردار کشور با استفاده از توان بیکران مردم و به میدان آوردن ظرفیت‌های بالقوه و باورنکردنی آنان برای حل مشکلات بوده است.

 مخبر با اشاره به تلاش ستاد از دو سال پیش برای راه‌اندازی این صندوق افزود: هدف ما از ایجاد این صندوق ، تسهیل مسیر اجرای طرح‌های اشتغالزایی توسط خودم مردم است که در گام نخست، این طرح‌ها از طریق بنیاد برکت شناسایی و به اجرا درخواهند آمد. ما از دو سال پیش برای دریافت مجوزهای قانونی از بانک مرکزی اقدام کردیم و در نهایت امروز پس از صدور مجوز از بانک مرکزی و شورای پول و اعتبار این صندوق فعالیت خود را آغاز می‌کند.

مخبر در ادامه سرمایه ۳۵۰ میلیارد تومانی صندوق برای شروع کار اشاره کرد و گفت: این سرمایه تا پایان امسال به ۱۰۰۰ میلیارد تومان و در کمتر از ۵ سال به ۱۰هزار میلیارد تومان افزایش خواهد یافت.

وی عنوان کرد: در گام نخست از طریق امضای تفاهمنامه بین این صندوق و بنیاد برکت، پرداخت تسهیلات برای اجرای ۱۵ هزار طرح اشتغالزایی در مناطق محروم و روستایی و ایجاد ۴۵ هزار شغل با سرمایه ۲۵۰ میلیارد تومان آغاز می‌شود و درواقع بخشی از ۳۰۰ هزار شغلی که در سال توسط ستاد اجرایی فرمان امام ایجاد می شود ، از این محل مورد حمایت و پشتیبانی قرار خواهند گرفت و در ادامه خواهیم توانست با کمک این صندوق و استقبال از طرح‌های خلاقانه مردمی به عددهای بسیار بالاتری نظیر ۵۰۰ هزار شغل در سال نیز برسیم.

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام خاطرنشان کرد: در مرحله بعدی و با راه‌اندازی اپلیکیشن اختصاصی صندوق اشتغالزایی برکت‌، عموم مردم می‌توانند با مراجعه به این صندوق و ارائه طرح‌های خرد، کوچک و متوسط اشتغالزایی از مزایا و تسهیلات قرض‌الحسنه این صندوق بهره‌مند شوند.

مخبر "صندوق برکت" را حائز دو ویژگی بزرگ دانست و افزود: در کشور صندوق‌های قرض‌الحسنه متعددی وجود دارند اما صندوق برکت دو ویژگی بزرگ و متمایز دارد، اول اینکه با توجه به سرمایه ۱۰۰۰ میلیارد تومانی، بزرگترین صندوق قرض‌الحسنه کشور محسوب می‌شود.

وی اضافه کرد: نکته دوم اینکه این صندوق هیچ شعبه و ساختمان و تشکیلات فیزیکی ندارد و کاملا بر بستر آی‌تی و اپلیکیشن موبایل و اینترنت تعریف شده تا در مجموعه‌ای چابک و فشرده ، تمام اعتبارات صرفا برای اشتغالزایی جوانان صرف شود و از مخارج جاری و هزینه‌های معمول بانک‌ها و صندوق‌ها صرفه‌جویی گردد و حتی یک ریال هم خرج ساختمان و خودرو و جذب نیرو و... نشود .

مخبر افزود: حمایت از طرح‌های دانش‌بنیان و پروژه‌های علمی و به‌روز یکی دیگر از اهداف و سیاست‌های این صندوق خواهد بود و به زودی این صندوق مرجع بزرگی برای ایجاد اشتغال در کشور خواهد شد.

در ادامه این مراسم تفاهمنامه همکاری بین بنیاد برکت و صندوق قرض‌الحسنه اشتغال برکت امضا شد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =