سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری با بیان اینکه سقف افزایش قیمت بلیت‌ها در جلسه شورای عالی تعیین می‌شود، گفت: زمان مشخصی برای برگزاری این جلسه اعلام نشده است.

 قیمت بلیت هواپیما همچنان بلاتکلیف است

محمدحسن ذیبخش در گفت‌وگو با کارآفرین نیوز، با اشاره به گرانفروشی برخی ایرلاین ها و افزایش قیمت بلیت های هواپیمایی در ماه های اخیر، اظهار کرد: قیمت در برخی ایرلاین ها تا ۳۰ درصد افزایش یافته اما این گرانفروشی شامل همه خطوط و بلیت های پروازی نمی شود.

وی افزود:به طور معمول قیمت بلیت های هواپیما در بازه زمانی مشخص و با بالا رفتن میزان تقاضا برای مقصدی خاص، افزایش چند درصدی پیدا می کند و این مهم بر اساس قانونی که در برنامه پنجم توسعه تصویب و به شرکت ها ابلاغ شده، صورت می گیرد و مسئله آن با گرانفروشی تفاوت دارد.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری با اشاره به زمان تعیین سقف افزایش قیمت بلیت های پرواز، یادآور شد: با توجه به اینکه وزیر راه و شهرسازی به تازگی کار خود را آغاز کرده، مشخص نیست جلسه شورای عالی هواپیمایی چه زمانی برگزار شود.

برخورد سازمان هواپیمایی با گرانفروشی

ذیبخش خاطرنشان کرد: در حال حاضر مبنای قیمت گذاری بلیت ها، همان نرخی است که آبان سال ۹۹ به شرکت های هواپیمایی اعلام شده بود که بر اساس آن، قیمت ها ۱۰ درصد افزایش پیدا کرده بودند.

وی تاکید کرد: سازمان هواپیمایی کشوری با هر گونه گرانفروشی ایرلاین ها برخورد می کند و مبنا را نرخ مصوب سال گذشته قرار داده است. بر این اساس این سازمان، شرکت های هواپیمایی متخلفی که افزایش غیرمنطقی قیمت داشتند را به سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تعزیرات حکومتی معرفی می کند.

بیش از دو ماه از گرانفروشی ایرلاین ها و افزایش چند درصدی قیمت بلیت های پروازی گذشته و با اینکه مسئولان سازمان هواپیمایی کشوری وعده برخورد قضایی با شرکت های متخلف و تعیین تکلیف سقف افزایش قیمت ها در جلسه مردادماه شورای عالی هواپیمایی را داده بودند اما هنوز خبری از برگزاری این جلسه نیست.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =