ایران بیش از ۹۰ درصد طلای سرخ یا زعفران جهان را تولید می کند گیاهی که آن را گران ترین ادویه جهان بر حسب وزن می شناسند. همزمان اسپانیا، افغانستان، هند و یونان جزو برترین تولیدکنندگان این محصول به شمار می آیند این کشورها به دنبال افزایش سهم خود از بازارهای جهانی هستند.

فرصت سودآوری با صادرات طلای سرخ

به گزارش کارآفرین نیوز؛ ایران با تولید سالانه ۳۳۰ تن و صادرات ۲۸۰ تن، بزرگ ترین تولیدکننده و صادرکننده جهانی زعفران است و در ایران نیز استان های خراسان رضوی و خراسان جنوبی ۸۵ درصد از تولید زعفران را در اختیار دارند و با کیفیت ترین زعفران در شهرستان های فردوس، تربت حیدریه، سرایان و قائن تولید می شود در حالی که زعفران گناباد به دلیل کاشت به روش سنتی و آبیاری با آب قنات به عنوان میراث جهانی کشاورزی در فائو ثبت شده است.

جالب این است که پیازچه زعفران در مناطق سردسیر با بارندگی زیاد، بهتر از مناطق گرمسیر به عمل می‌آید و یکی از دلایل اصلی که باعث تمایز زعفران مرغوب از زعفران نامرغوب می‌شود، شرایطِ اقلیمی و آب و هوای آن منطقه است که هرچقدر منطقه سردسیرتر باشد، عملکرد و عیار زعفران بالاتر می‌رود بطوریکه شاهد افزایش کشت زعفران در استان اردبیل هستیم.

صادرات طلای سرخ، فرصتی برای تجارت

زعفران یکی از محصولات صادراتی ایران است که زمینه اشتغال، درآمدزایی و ارزآوری را فراهم کرده و مشتریان خوبی دارد و بیش از ۲۰ درصد ارزش صادرات بخش باغبانی کشور ناشی از صادرات این محصول است بطوریکه با تجارت زعفران یک کسب و کار مناسب، قابلیت راه اندازی دارد.

دلیل گران بودن زعفران این است که کارهای جداسازی آن باید با دست انجام شود و زعفران فقط قسمت کوچکی از گیاه را شامل می شود و برای به دست آوردن مقدار زیادی زعفران، به کاشت گل های بسیار زیادی نیاز است و باید زمین های بزرگی را به آن اختصاص داد.

فرصت سودآوری با صادرات طلای سرخ

اما صادرات زعفران، چون بسیاری از کشورها خریدار آن هستند، کار چندان سختی نیست. به عنوان نمونه در سال گذشته کشورهای هنگ کنگ، امارات متحده عربی، اسپانیا، چین و افغانستان، بیشترین واردات زعفران ایران را داشته اند و پس از آنها عمان، کویت، قطر، ماکائو و تایوان قرار داشته اند و بطور کلی صادرات زعفران به ۴۷ کشور انجام می شود، از جمله ویتنام، فرانسه، ایتالیا، استرالیا، بحرین، سوئد، هلند، بلژیک، انگلستان، کانادا، آلمان، هند، سوئیس، مالزی، ترکیه، عراق، اندونزی، پرتغال، ژاپن، آفریقای جنوبی، دانمارک، یونان، تایلند، سنگاپور، کره جنوبی، اتریش، روسیه، نیوزیلند، موریس، آذربایجان، فیلیپین، لهستان، نروژ، رومانی، کنیا، لبنان، استونی، اسلواکی، بلغارستان، پاکستان، کرواسی، آمریکا و قزاقستان.

تجار ایران برای صادرات این طلای سرخ، فاکتورهایی را در نظر دارند از جمله؛ مسافت کشور واردکننده تا ایران،  وضعیت واردات کشورهای وارد کننده طی چند سال اخیر، سابقه صادرات ایران به این کشورها، حقوق و عوارض گمرکی که توسط کشورهای واردکننده اخذ می‌شود، سهولت در بازاریابی برای محصول مورد نظر، بررسی روابط تجاری، سیاسی و ... بین کشورها و البته قیمت هر تن از محصول زعفران.

در کنار رفتارهای اقتصادی تاجران برای صادرات، برخی  قوانین خاص مربوط به صادرات زعفران نیز وجود دارد. بطور مثال گرفتن گواهی استاندارد،  کارت بازرگانی و عدم صادرات فله ای زعفران از جمله مقررات در مورد صادرات زعفران است که باید مورد توجه قرار بگیرند تا بازار زعفران ایران، رونق بیشتری بگیرد.

سودآوری بیشتر، مزیت تولید زعفران

طبیعی است هر چه قدر سود یک کسب و کار بیشتر باشد بازرگانان و تجار رغبت بیشتری برای فعالیت در آن کسب و کار را دارند.

در سال ۹۹ بیش از ۳۲۴ تن زعفران با ارزش ۱۹۰ میلیون دلار به ۶۰ کشور صادر شد در حالیکه در سال ۹۸ به میزان ۲۹۶ میلیون دلار زعفران از ایران صادر شده است که آن هم نسبت به سال ۹۷ کاهش ۱۵ درصدی داشته است.

البته آمار صادرات زعفران بیانگر این است که این صادرات پس از برجام نیز ادامه داشته، ضمن اینکه باید در نظر داشت آمارهای ارائه شده مربوط به گمرکات و مبادی رسمی کشور است و مسلما حجم بیشتری از صادرات زعفران در حال انجام است.

فرصت سودآوری با صادرات طلای سرخ

اما اگر بخواهیم بدانیم که سود زعفران چه قدر است با لحاظ کردن هزینه های صادرات می توان سود خالص حاصل از صادرات زعفران را محاسبه کرد که از جمله هزینه های صادرات، هزینه های لازم برای گرفتن مجوزها، هزینه خرید زعفران صادراتی و هزینه ترخیص کالا است .

از سوی دیگر برای دریافت کارت بازرگانی و داشتن گواهی استاندارد و بهداشت باید هزینه های زیادی پرداخت شود که البته با خرید زعفران با قیمت ارزان از کشاورز و فروش آن در مقاصد صادراتی با قیمت بالاتر، سود صادرات زعفران بیشتر خواهد شد.

این در حالی است که قیمت زعفران در سال ۱۴۰۰ هر کیلوگرم با توجه به نوع محصول ۸ تا ۱۴ میلیون تومان برآورد شده است .

جالب این است که بیشترین میزان خرید فله زعفران توسط کشورهای امارات و اسپانیا برای صادرات مجدد صورت می‌گیرد، این کشورها بعد از خرید انواع زعفران صادراتی ایران، اقدام به بسته بندی و لیبل زدن زعفران کرده و در نهایت زعفران ایرانی را با برند خود به کشورهای دیگر صادر می‌کنند تا جایی که این موضوع منجر به کاهش شناخت کشورهای دیگر نسبت به برندهای زعفران ایرانی خواهد شد به همین خاطر با وضع محدودیت‌های جدید، امکان صادرات فله زعفران تا حد زیادی کاهش یافته است.

البته دلیل دیگری که باعث شده صادرات زعفران از اسپانیا با زعفران های فله ای ایران رونق بگیرد، به غیر از بسته بندی استاندارد و با کیفیت در اسپانیا، هزینه کمتر حمل و نقل آن است.

شدت رنگ دهی بالا و رطوبت اندک از فاکتورهای زعفران باکیفیت است که زعفران سرگل ایران با رشته های بسیار کوتاه و سرخ رنگ و شدت رنگ دهی ۲۳۰ تا ۲۵۵ و رطوبت اندک ۲ درصدی، بهترین زعفران دنیاست.

به نام چین، به کام اسپانیا

رئیس شورای ملی زعفران ضمن گلایه از عدم برندسازی زعفران معتقد است که صادرات زعفران به صورت خام به دیگر کشورها که باعث می شود آنها آوازه این محصول را ببرند، افتخار نیست و تاکید دارد که برند ملی باید به صادرکننده دارای اهلیت داده شود تا زعفران خود را با برند ملی صادر کند و از صادرات خارج از ضوابط جلوگیری شود.

فرصت سودآوری با صادرات طلای سرخ

محسن احتشام ضمن اشاره به اینکه اگر خواستار ایجاد تعادل قیمت بین عرضه و تقاضا و کمک به کشاورزان هستیم، باید صادرات زعفران افزایش یابد، می گوید: بازارهای بالقوه زیادی برای زعفران وجود دارد که امید است با برداشتن تحریم های ناجوانمردانه، نقل و انتقال پول تسهیل و صادرات افزایش یابد.

وی تاکید دارد که صادرات باید همراه با ارزش افزوده باشد و با برند زعفران ایران صورت گیرد که این امر موجب ایجاد اشتغال به ویژه برای قشر جوان می شود.

رئیس شورای ملی زعفران، خام فروشی زعفران را افتخار نمی داند و می گوید که افزایش صادرات زعفران بسته بندی با نام و نشان برندهای ایرانی ملاک است زیرا اگر زعفران به صورت خام به اسپانیا، چین، امارات و افغانستان صادر شود، این کشورها آوازه محصول را به نام خودشان می برند.

احتشام با طرح این سوال که چرا در حال حاضر اکثر مناطق زعفران کار جزو مناطق محروم و کمتر توسعه یافته به شمار می روند، می پرسد؛ چقدر تلاش شده که درآمد حاصل از زعفران به مناطق زعفران کاری برگردد؟

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =