شاخص های مهم بورسی در اروپا و آمریکا ریزش کردند، با این وجود شاخص بورس های آسیا عملکرد خوبی داشتند.

ریزش بورس های جهانی

به گزارش بلومبرگ، صندوق بین المللی پول در گزارش تازه ای اعلام کرد تسریع در روند واکسیناسیون کشورها، بهترین خبر در حال حاضر برای اقتصاد جهانی محسوب می شود. این نهاد، برآورد خود از متوسط رشد اقتصادی جهان در سال جاری را ۶.۰ درصد پیش بینی کرد که البته این رقم، سال آینده به ۴.۹ درصد کاهش پیدا خواهد کرد. بدین ترتیب، اقتصاد جهانی امسال تقریبا از رکود کرونایی خارج و احیا خواهد شد. این نهاد رشد اقتصادی امسال آمریکا و چین را به ترتیب ۷.۰ و ۸.۱ درصد پیش بینی کرده است.

بورس آمریکا

در وال استریت همه شاخص ها نزولی بودند؛ تا جایی که هر سه شاخص اصلی بورسی در سطح پایین تری از روز قبل خود بسته شدند.

شاخص «داوجونز ایدانستریال اوریج» با ۰.۲۴ درصد کاهش نسبت به روز قبل و در سطح ۳۵ هزار و ۵۸.۵۲ واحد بسته شد. شاخص «اس اند پی ۵۰۰» با ۰.۴۷ درصد ریزش تا سطح ۴۴۰۱.۴۶ واحدی بالا رفت و دیگر شاخص مهم بورسی آمریکا یعنی «نزدک کامپوزیت» با ۱.۲۱ درصد کاهش در سطح ۱۴ هزار و ۶۶۰.۵۸ واحدی بسته شد.

بورس‌های اروپایی

در معاملات بازارهای بورس در اروپا، شاخص "فوتسی ۱۰۰" بورس لندن با ۰.۳۴ درصد افت نسبت به روز قبل و در سطح ۷۰۰۱.۵۰ واحد بسته شد.  شاخص "دکس ۳۰" بورس فرانکفورت در آلمان با کاهش ۰.۴۴ درصدی و ایستادن در سطح ۱۵ هزار و ۵۵۰.۸۱ واحدی به کار خود خاتمه داد و شاخص "کک ۴۰" بورس پاریس با عقبگرد ۰.۳۳ درصدی در سطح ۶۵۵۶.۶۴ واحد بسته شد. در مادرید شاخص "ایبکس ۳۵" ۱.۰۹ درصد پایین رفت و به ۸۶۷۹.۳۰ واحد رسید.

بورس‌های آسیایی

در معاملات بورس‌های آسیا، شاخص‌ها عملکرد خوبی داشتند؛ تا جایی که شاخص "نیک کی ۲۲۵" بورس توکیو ژاپن با افزایش ۰.۴۹ درصدی تا سطح ۲۷ هزار و ۹۷۰.۲۲ واحدی بالا رفت. شاخص "هانگ سنگ" بورس هنگ‌کنگ ۴.۲۲ درصد پایین رفت و در سطح ۲۵ هزار و ۸۶.۴۳ واحد بسته شد.

در چین شاخص "شانگهای  کامپوزیت" ریزش ۳.۵۳ درصدی را تجربه کرد و در سطح ۴۷۵۱.۳۱ واحد بسته شد. در استرالیا شاخص "اس اند پی اس اند ایکس ۲۰۰" بورس سیدنی با ۰.۲۹ درصد افزایش و ایستادن در سطح ۷۴۳۱.۳۶ واحدی به کار خود خاتمه داد. در بین دیگر شاخص‌های مهم آسیایی، شاخص " تاپیکس" ژاپن صعودی بود. (معیار محاسبه تغییرات قیمتی، ساعت پایانی معاملات روزانه بورس نیویورک بوده است.)

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =