رییس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای می گوید:‌ در خوشبینانه‌ترین حالت ۱۰ سال از تکنولوژی مورد نیاز جامعه در زمینه تکنولوژی آموزش فنی و حرفه‌ای عقب هستیم.

رئیس سازمان فنی و حرفه ای :‌ ۱۰ سال از تکنولوژی آموزشی عقب هستیم

به گزارش کارآفرین نیوز، علی‌اوسط هاشمی معاون وزیر تعاون به مناسبت ۶ مرداد روز ملی کارآفرینی و آموزش فنی و حرفه‌ای اعلام کرد که براساس آخرین گزارش مجمع جهانی اقتصاد، اگر مهارت در بین کارگران افزایش یابد، ۶.۵ تریلیون دلار به حجم تولید ناخالص جهانی در اقتصادها اضافه می‌شود.

وی با بیان اینکه انسان محور توسعه است، گفت: اما مراد از انسان، افراد مهارت‌دیده هستند که می‌توانند محور توسعه باشند.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای تأکید کرد: رفع بیکاری با شعار و پول‌پاشی قابل انجام نیست، چون هر میزان که پول داده شد، اگر فرد دارای مهارت نباشد، مشکل بدهکاری به بانک هم به مشکلات بیکاری او اضافه می‌شود.

هاشمی با بیان اینکه فاصله زیادی بین ارزش مهارت و ارزش مدرک وجود دارد، گفت: ما نیازمند بازآرایی نظام فنی و حرفه‌ای هستیم و یکی از این الزامات این است که سازمان فنی و حرفه‌ای بازوی شورای عالی مهارت بشود.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای همچنین در مورد مصوبه ایجاد مراکز جوار کارگاهی و بین‌کارگاهی در آموزش مهارت گفت: این مصوبه در دولت اصلاحات انجام شده بود که تاکنون اجرا نشده و جامعه هم در زمینه مهارت از دولت مطالبه‌گری نکرده است.

معاون وزیر کار گفت: طرح آمایش سرزمین بعد از سالها بررسی و پژوهش، حدود چهار ماه قبل در سازمان برنامه و بودجه تصویب شد و   سند ملی مهارت در سازمان فنی و حرفه‌ای براساس طرح ملی آمایش سرزمین ابلاغ شد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =