سخنگوی وزارت خارجه در مورد پول بلوکه شده ایران در کره جنوبی گفت که این کشور بیش از حد لازم با کندی عمل می کند.

کندی کره جنوبی در مورد پول بلوکه شده ایران

سخنگوی وزارت خارجه در مورد پول بلوکه شده ایران در کره جنوبی گفت که این کشور بیش از حد لازم با کندی عمل می کند.

سخنگوی وزارت‌خارجه صبح روز دوشنبه در نشست خبری درباره اظهارات یک مقام کره‌جنوبی که گفته بود گفت‌وگوها با آمریکا برای پرداخت بدهی ایران به سازمان ملل از طریق پول مسدود شده ایران در سئول به مراحل نهایی رسیده، گفت: «مدت‌هاست پرداخت بدهی ایران به سازمان ملل از طریق این پول‌ها را به سازمان ملل اعلام کردیم. متاسفانه دولت قبلی آمریکا این پول را بلوکه ‌کرد، بعدا بانکی را از آمریکا به‌عنوان واسط معرفی کردند که ما به‌خاطر رفتارهای سرکشانه دولت قبلی آمریکا نپذیرفتیم، چون این بیم می‌رفت که پول به مقصد نرسد. به دبیرخانه گفتیم می‌تواند از وون کره برداشت کند.»

به گزارش کارآفرین نیوز، سعید خطیب‌زاده بیان کرد: «به طرف کره‌ای مرتبط است این کار را انجام دهد و شنیدیم گشایش‌هایی رخ داده و امیدواریم این گشایش‌ها به واقع اتفاق بیفتد.»

وی افزود: «بیش از حد لازم کندی در طرف کره‌ای دیدیم. هم صحبت‌های عراقچی با طرف کره‌ای در تهران و هم در گفت‌وگوی تلفنی سه‌شنبه هفته گذشته تماس خوبی بوده است و هم اینکه برخی فرمول‌ها را معرفی کردند. امیدواریم هم برای تادیه کل بدهی و هم تادیه بدهی ما به سازمان ملل دولت کره به‌صورت موثر عمل کند.»

همچنین خطیب‌زاده با اشاره به سفر چهارشنبه گذشته وزیر امورخارجه عراق به تهران گفت: «در این سفر برخی توافقات و همچنین روند قضایی آمرین و عاملان ترور سردار سلیمانی بررسی شد. علاوه بر این روسای بانک‌های مرکزی دو کشور توافقاتی داشتند.»

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =