وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه فعالیت های فنی و حرفه ای در توسعه کارآفرینی مغفول نمانده است ، گفت: اشتغال پایدار تنها با استفاده از آموزش‌های فنی و حرفه‌ای مقدور است.

فعالیت های فنی و حرفه‌ای در توسعه کارآفرینی مغفول نمانده است

به گزارش کارآفرین نیوز، «محمد شریعتمداری» با حضور در سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور درباره اقدامات انجام شده در این سازمان طی سال گذشته، اعلام کرد: کار ترویجی و فرهنگی در زمینه مهارت با توجه به اینکه شعار اصلی ما بحث نهضت مهارت افزایی است، بدون حضور صنعتگران و کارآفرینان که دارای مهارت هستند امکان پذیر نیست و آموزش‌های ما در زمینه‌های گوناگون نیز روند مهارت را طی می‌کند.

وزیر تعاون با اشاره به تغییر بازار کار در جهان بیان کرد: پوست اندازی بازار کار در جهان ما را به سمت مهارت‌افزایی هدایت می‌کند و مراکز صنعتی متوجه شدند که با اداره سنتی و بدون مهارت‌افزایی امکان ادامه کار ندارند.

وی با اشاره به اینکه بحث اینترنت اشیاء، بلاک چین و هوش مصنوعی از مسائلی است که امروزه برای پیشرفت فعالیت‌ها و کارها نمی‌توان انکار کرد، گفت: ما تلاش کردیم در کنار فعالیت‌های آموزش فنی و حرفه‌ای درحوزه بخش آی تی، بخش‌های بلک چین و هوش مصنوعی را نیز تاسیس کنیم و در این خصوص بنیاد هاب را راه‌اندازی کردیم.

وی در خصوص اقدامات انجام شده در زمینه مهارت‌افزایی در آموزشگاه‌ها، مدارس و دانشگاه‌ها گفت: با وجود شیوع بیماری کرونا میزان آموزش در مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای با ۳۶ هزار نفر آموزش بیشتر در مراکز آموزش و پرورش و کاردانش انجام شد و در مجموع ۲۰۴ هزار نفر در آموزش و پرورش در بخش‌های کاردانش و فنی و حرفه‌ای آموزش دیدند.

وزیر تعاون گفت: نقش آموزش فنی و حرفه‌ای و مهارت در افزایش بهره‌وری کشور امر مهجوری در کشور است و اینکه در سازمان اداری با داشتن مهارت می‌توان بهره‌وری بالایی داشته باشیم و باید به این موضوع توجه شود و در کنار آن ارتقای بهره‌وری، توجه به فعالیت حرفه‌ای و استانداردهای آن امر مهمی است که در این دولت انجام شد.

شریعتمداری گفت: بحث مهارت در روستاها و عشایر امر مهمی است که به آن نیز پرداخته شده است و امیدواریم در دولت آینده نیز به این موضوع توجه شود و در این زمینه همکاری خوبی بین وزارت تعاون و صندوق عشایر و روستایی برقرار است.

وی درزمینه مهارت آموزی سربازان نیز گفت: سربازان بخشی از دوره زندگی خود را در دوره آموزش نظامی در پادگان‌ها می‌گذرانند و چنانچه علاوه بر آموزش‌های نظامی، آموزش مهارت نداشته باشند زمان آنها به بطالت گذرانده شده است و در این دوره سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای با ارائه آموزش مهارتی امکان یافتن شغل مناسب را برای آنها فراهم می‌کند.

وزیر تعاون تاکید کرد که موضوع نقش فعالیت های فنی و حرفه‌ای در توسعه کارآفرینی نیز مغفول نمانده است و باید به این موضوع توجه ویژه‌ای داشته باشیم و گفت: شکستن حلقه فقر تنها با ایجاد اشتغال و البته  اشتغال پایدار تنها با استفاده از آموزش‌های فنی و حرفه‌ای مقدور است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =