وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد با توسعه خدمات دولت الکترونیک در سال گذشته، ۸۰ میلیون مراجعه به سازمان تامین اجتماعی کاهش یافت.

 ۸۰ میلیون مراجعه به سازمان تامین اجتماعی کاهش یافت

به گزارش کارآفرین نیوز، «محمد شریعتمداری» در مراسم رونمایی از سامانه‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و  موسسه عالی پژوهش گفت: با توسعه خدمات دولت الکترونیک و هوشمند، شاهد کاهش مراجعه کنندگان و شفاف‌سازی خدمات در نهادهای زیر مجموعه وزارت تعاون هستیم.

وی تاکید کرد: بر اساس گزارش‌ها و با ارزیابی برون سازمانی، امسال وزارت رفاه به عنوان دستگاه برتر در حوزه ارائه خدمات الکترونیک دولت و شفافیت انتخاب شد که این مهم با تلاش تمام همکاران در زیر مجموعه این وزارتخانه اتفاق افتاده است‌.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: در حوزه آمار و اطلاعات، اقدامات خوبی صورت گرفته است و سامانه اصلی در راستای خدمات و شفافیت سازی اطلاعات راه اندازی شده است.

وی با اشاره به اینکه خدمات الکترونیک در صندوق عشایر و روستایی و شستا در حال توسعه است، گفت: بدون تردید با توسعه خدمات و شفاف سازی، زمینه ای فراهم شده است تا این وزارتخانه به جایگاه اصلی خود برسد.

شریعتمداری تصریح کرد: باید صدور مجوزها را در سامانه های وزارت رفاه شفاف سازی کرد تا با اصلاح فرایندها تعداد مجوزها کاهش یابد و امکان فرصت های برابر برای همه فراهم شود.

وزیر تعاون  از اتصال سامانه های وزارت تعاون به ثبت اسناد کشور  خبر داد و گفت: این امر از  دیگر اقدامات ارزشمند وزارت رفاه بوده است و مجموعه اطلاعات این سامانه ها باعث شد تا از حقوق محرومان صیانت و همه مسائل شفاف شود.

شریعتمداری در بخش دیگری از سخنان خود از رونمایی از سامانه تامین اجتماعی به صورت اختصاصی خبر داد و گفت: ۲ هزار بخشنامه داشتیم و اصلاح همه سامانه ها انجام شده است که راه اندازی خواهد شد.

وی افزود: اکنون در شستا ۴۰ پایگاه داده وجود دارد که می توان همه خدمات و اطلاعات را در آنها مشاهده کرد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خاطر نشان کرد: در حال حاضر امکان صدور کارنامه هوشمند برای مدیران وجود دارد و این موضوع یکی از افتخارات این مجموعه است. 

۱۰ سامانه از سیستم های مدیریت اطلاعات یکپارچه و ثبت درخواست معافیت مالیاتی موسسات خیریه عصر امروز با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی رونمایی شد. این سامانه ها شامل پروژه کالانما داده (دیتا کاتالوگ)، سالنامه آماری وزارت متبوع، پایگاه اطلاعات آماری، پورتال هدایت نیروی کار و کاریابی، سامانه یکپارچه پژوهش، سامانه املاک و حقوقی، مرکز تبادل داده وزارت متبوع (WIX)، یکپارچه سازی سیستم‌های حوزه اداری و مالی (چارگون)،توسعه سامانه یکپارچه مدیریت و برنامه ریزی (نسخه جدید برته) و سامانه ثبت درخواست معافیت مالیاتی موسسات خیریه است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.