معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد: موسسه های غیر دولتی و مردم نهاد خیریه ای با ثبت نام در سامانه «ثبت درخواست معافیت مالیاتی موسسه های خیریه» از مالیات معاف می شوند.

موسسه های خیریه از مالیات معاف می شوند

به گزارش کارآفرین نیوز، «احمد میدری» گفت: سامانه ثبت درخواست در جهت اجرای بند ح تبصره ۱۷ قانون بودجه ۱۳۹۹ و بنده و تبصره ۱۷ قانون بودجه ۱۴۰۰ در خصوص استفاده از معافیت های مالیاتی موسسات خیریه تهیه شد و با توجه به عملکرد موسسه ها از مالیات معاف می شوند.

وی توضیح داد که در  این سامانه کمک های موسسه های خیریه شفاف سازی و اطلاعات خانواده ها و دهک اقتصادی به آنها اعلام می شود.

معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، ادامه داد: اکنون اطلاعات کاملی از وضعیت موسسه های اقتصادی نداریم که این سامانه باعث ایجاد اعتماد بین مردم و نهادهای خیریه ای می شود.

وی با یادآوری اینکه تمامی دستگاه‌ها از جمله نهادهای عمومی غیردولتی و بنیادها موظف به ثبت نام در این سامانه هستند، گفت: نهادهایی که به هر شکل از اقشار آسیب پذیر حمایت می‌کنند، مکلفند همه حمایت‌ها و کمک‌های خود را به افراد حقیقی صرفا از طریق سامانه پایا یا ساتنا با درج کد ۲۴ رقمی در قسمت شناسه پرداخت اقدام کنند.

وی ادامه داد که اطلاعات مددجویان در این سامانه وجود دارد و قابل مشاهده برای سازمان های مردم نهاد و خیریه ای برای کمک به وضعیت اقتصادی است ضمن اینکه عملکرد موسسه های خیریه ای در اختیار نهادهای مربوطه از جمله امور مالیاتی برای معافیت مالیاتی قرار می گیرد.

معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد: این سامانه که در سایت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی وجود دارد، نقش موثری در ارتقای شفافیت عملکرد موسسات خیریه خصوصی و مردم نهاد خواهد داشت.

وزارت تعاون پیشتر در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که پرداخت‌های حمایتی خیریه‌ها باید به صورت حواله الکترونیک (ساتنا، پایا) انجام شود و در قسمت «بابت» این حواله‌ها کد «شناسه پرداخت» را درج کنند.

در این اطلاعیه تاکید شد که عدم رعایت این موارد در پرداخت‌های نقدی بر اساس این قانون، سبب عدم بهره‌مندی موسسات خیریه از معافیت مالیاتی در زمینه کمک‌های نقدی پرداختی خواهد شد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.