مدیرکل هماهنگی خرید داخلی شرکت بازرگانی دولتی ایران از پرداخت کامل مطالبات کلزاکاران خبر داد.

مطالبات کلزاکاران به طور کامل پرداخت شد

به گزارش کارآفرین نیوز، مرتضی سعادتی‌کیا، با بیان اینکه در روزهای پایانی خرید تضمینی دانه روغنی کلزا از کشاورزان هستیم، افزود:تا امروز مراکز دولتی در قالب خرید تضمینی بیش از ۱۲۶ هزار تن دانه روغنی کلزا را از کشاورزان تحویل گرفته‌اند.

ارزش محصول دریافتی از کشاورزان یک هزار  و ۳۳۷ میلیارد تومان است که از این میزان،  فایل یک هزار و ۳۳۳ میلیارد تومان آن به بانک های عامل ارسال شده است.

به گفته سعادتی‌کیا؛ تمامی فایل‌های ارسالی به بانک‌های عامل به کشاورزان پرداخت شده، به عبارت دیگر تمام مطالبات کلزاکاران به طور کامل پرداخت شده است.

البته در این محصول خرید توسط بخش خصوصی نیز انجام شده است و بر اساس گزارش‌ها بخش خصوصی تا کنون ۱۱۱ هزار تن کلزا از کشاورزان خریداری کرده‌اند.  

مدیرکل هماهنگی خرید داخلی شرکت بازرگانی دولتی ایران درباره آخرین وضعیت خرید تضمینی گندم و پرداخت مطالبات گندمکاران بیان کرد: تا امروز مراکز دولتی ۴ میلیون و ۳۷۷ هزار تن گندم از ۳۳۴ هزار گندم کاران در قالب خرید تضمینی تحویل گرفته‌اند.  

استان خوزستان با یک میلیون و ۸۲ هزار تن، فارس با ۵۰۲ هزار تن و گلستان با ۴۴۹ هزار تن در رتبه اول تا سوم بیشترین گندم تحویلی به مراکز دولتی قرار دارند.  

وی میزان گندم دورم (گندم ماکارونی) که کشاورزان تا امروز تحویل داده‌اند را ۶ هزار و ۸۰۰ تن اعلام کرد و افزود: ارزش گندم دوروم تحویلی بیش از ۲۶ هزار ‌و ۸۲ میلیارد تومان است.  

در مجموع فایل ۴ میلیون و ۳۳۷ هزار تن از گندم‌ها به بانک‌ها ارسال شده است و تمام گندم‌کارانی که تا دوم مرداد ماه جاری فایل مشخصات و مطالبات آنها به بانک‌های عامل ارسال شده است، مطالباتشان را دریافت کرده‌اند.

وی همچنین از واریز یک هزار میلیارد تومان دیگر به حساب گندم‌کاران تا پایان هفته جاری خبر داد.

علاوه بر مراکز دولتی، بخش خصوصی نیز در ۱۶ استان در ۵۸ مرکز اقدام به خرید گندم از گندم‌کاران کرده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =