مجری طرح توسعه گلخانه‌های وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد در سال گذشته بیش از ۳ هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی برای ساخت گلخانه‌ها به متقاضیان پرداخت شده است.

پرداخت ۳ هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی برای سازندگان گلخانه

به گزارش کارآفرین نیوز، «داریوش سالم پور» گفت: بیشترین برنامه ابلاغی احداث این گلخانه ها مربوط به استان های مستعد از نظر اقلیمی، زیرساختی، نزدیکی به بازارهای هدف و دسترسی به نیروی انسانی مانند سیستان و بلوچستان، هرمزگان، جنوب کرمان، بوشهر، فارس، اصفهان، خراسان رضوی، تهران، آذربایجان شرقی و اردبیل (منطقه مغان) است.

وی با بیان این که سال گذشته ۴۵ درصد گلخانه ها به صورت خوداجرایی و با سرمایه سرمایه گذاران احداث شد، ادامه داد: امسال از محل صندوق توسعه ملی یا بند الف تبصره (۱۸) قانون بودجه ۱۴۰۰ منابع اعتباری ارزان قیمت برای مناطق کم برخوردار و مناطق برخوردار برای ساخت گلخانه ها تخصیص و پس از تلفیق با منابع داخلی بانک ها در اختیار متقاضیان قرار گیرد.

سالم پور درباره پیش بینی تامین برق مورد نیاز گلخانه های کشور با توجه به مشکلات قطعی برق در کشور گفت: در طرح توسعه گلخانه ها یکی از الزامات، پیش بینی ژنراتور برای تولید برق اضطراری به ویژه در گلخانه های بزرگ  و تجاری است.

مجری طرح توسعه گلخانه های وزارت جهاد کشاورزی در مورد اصلاح گلخانه های سنتی و چوبی در کشور نیز اذعان داشت: برنامه ما در افق ۱۰ ساله، اصلاح، بازسازی و نوسازی بیش از ۵ هزار گلخانه سنتی، چوبی و فرسوده در کشور است.

سالم پور اضافه کرد: برای هر سال نزدیک به ۶۵۰ تا ۷۰۰ هکتار اصلاح و بازسازی گلخانه های سنتی و فرسوده را برنامه ریزی و به استان ها ابلاغ کرده ایم.

طرح توسعه گلخانه ها از طرح های اولویت دار و شاخص وزارت جهاد کشاورزی در حوزه افزایش بهره وری و تولید، افزایش کارایی و صرفه جویی آب بوده که از سال ۹۵ در قالب برنامه اقتصاد مقاومتی تصویب شده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =