رئیس بزرگترین هلدینگ کشاورزی و غذایی منطقه فدرال اورال روسیه خواستار سرمایه گذاری و همکاری مشترک با تجار و شرکت های ایرانی و همچنین حضور در بازار ایران شد.

رایزنی های ایران و روسیه برای همکاری در حوزه کشاورزی

به گزارش کارآفرین نیوز؛ الکساندر برستوف در حاشیه دوازدهمین همایش روسیه و جهان اسلام و چهاردهمین نمایشگاه حلال با عنوان «روسیا حلال اکسپو» گفت: منطقه ما و ایران شرایط بسیار خوبی برای همکاری دارند اما تاکنون چنین ارتباطی برقرار نشده است.

وی گفت: در بازدیدی که سفیر ایران در روسیه از نمایشگاه ما داشت و با توجه به صحبت ها و هماهنگی هایی که انجام شد امیدواریم ارتباط ما و ایران با هم در زمینه تجارت مواد غذایی برقرار شود.

وی که معاون دومای دولتی ایالتی و  نایب رئیس کمیته مسائل کشاورزی منطقه چلیابینسک اورال روسیه است، گفت: محصولاتی در ایران وجود دارد که در روسیه مورد نیاز است و همینطور ما می توانیم صنایع و محصولاتی که مردم ایران نیاز دارند را به بازار ایران ارسال کنیم.

الکساندر برستوف در منطقه چلیابینسک ریاست بزرگترین هلدینگ کشاورزی اورال جنوبی را به عهده دارد. منطقه چلیابینسک یک منطقه صنعتی و کشاورزی توسعه یافته است که در مرز اروپا و آسیا قرار دارد و بخشی از منطقه اقتصادی فدرال اورال روسیه است.

برستوف اظهار داشت: با اینکه منقطه ما در  روسیه و همینطور ایران دارای ظرفیت های خوبی برای همکاری در زمینه تبادل صنایع و محصولات کشاورزی، دامی و غذایی هستند اما هیچ تبادلی وجود ندارد و ما خواستار حضور در ایران و همکاری های دو طرفه با شرکت ها و تجار ایرانی هستیم.

دوازدهمین همایش بین المللی اقتصادی «روسیه- جهان اسلام» و چهاردهمین نمایشگاه حلال با عنوان «روسیا حلال اکسپو» در کازان پایتخت جمهوری تاتارستان روسیه برگزار شده بود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =