معاون وزیر راه و شهرسازی از تفاهم با انجمن تولیدکنندگان سیمان و فولاد برای قیمت‌گذاری مناسب نهاده‌های ساختمانی خبر داد و گفت: ظرفیت تولید و عرضه سیمان باید به حال قبل بازگردد تا قیمت‌ها کاسته شود.

وزارت راه و انجمن تولید کنندگان سیمان به تفاهم رسیدند

به گزارش کارآفرین نیوز، محمود محمودزاده درباره سایر افتتاح‌های طرح اقدام ملی مسکن و افزایش قیمت سیمان و میلگرد و تاثیر آن بر افزایش قیمت تمام شده مسکن، اظهار کرد: آخرین افتتاح طرح مسکن ملی در دولت دوازدهم در تیرماه و به تعداد ۲۸هزار و ۵۱۸ واحد بود. در حال حاضر اجرای پروژه‌های طرح اقدام ملی مسکن روند مناسبی دارد که با این روند انتظار است در ماه‌های آینده، افتتاح‌های جدیدی از طرح اقدام ملی مسکن انجام شود.
وی در خصوص افزایش قیمت سیمان و سایر نهاده‌های ساختمانی و تاثیر آن بر افزایش قیمت تمام شده مسکن، اعلام کرد: یکی از فاکتورهای اصلی و تاثیرگذار در مسکن، نهاده‌های ساختمانی است که قیمت‌گذاری روی آن بر عهده وزارت راه و شهرسازی نیست.
معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی افزود: با توجه به مشکلاتی که در روند تولید سیمان ایجاد و سبب افزایش قیمت آن شد، وزارت راه و شهرسازی به عنوان یکی از مراجع ذی‌ ربط در حال پیگیری موضوع است تا ظرفیت تولید به حالت پیشین درآید.
وی گفت: با انجمن تولیدکنندگان سیمان و فولاد نیز جلساتی برگزار و تفاهماتی شد تا جریان پایداری در تولید نهاده‌های ساختمانی ایجاد و قیمت‌گذاری مناسب انجام شود.
محمودزاده اظهار امیدواری کرد تا با راهکارهای دو وزارتخانه صنعت و نیرو، سریع‌تر خط تولید کارخانه‌های نهاده‌های ساختمانی به ظرفیت پیشین خود بازگردد و بتواند به نیاز بازار پاسخ مناسب بدهد.
وی در خصوص افزایش قیمت سیمان و میلگرد و تاثیر آن بر قیمت تمام شده مسکن ملی، گفت: طبیعی است افزایش قیمت مصالح ساختمانی روی قیمت تمام شده مسکن تاثیر دارد، اما اکنون برخی سازندگان ذخیره مناسبی از مصالح دارند.
معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی در خصوص نظارت وزارتخانه بر قیمت مصالح مسکن ملی و کیفی‌سازی واحدها، گفت: وزارت راه چندین شیوه نظارتی کیفی دارد که شامل نظارت کیفی سازمان‌های نظام مهندسی ساختمان و در برخی موارد شرکت‌های حقوقی مشاور است.
وی توضیح داد: همچنین کارگزاران اجرای طرح اقدام ملی همچون بنیاد مسکن، ستاد اجرایی فرمان امام (ره) و سایر دستگاه‌های مجری نیز بر روند اجرا نظارت دارند.
محمودزاده افزود:‌ ادارات کل راه و شهرسازی استان‌ها، سازمان‌ها و شرکت‌های ستادی همچون سازمان ملی زمین و مسکن و شهرهای جدید نیز نظارت دقیقی بر حسن اجرای کار دارند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =