مسئول هماهنگی امور استان‌های مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی کشور گفت: ۳۰ هزار میلیارد ریال منابع مالی برای توسعه مکانیزاسیون کشاورزی کشور در سال جاری اختصاص یافت.

تخصیص ۳۰ هزار میلیارد ریال برای توسعه مکانیزاسیون کشاورزی

به گزارش کارآفرین نیوز؛ امیربهادر ولیخانی که به اراک سفر کرده، ادامه داد: این تسهیلات با بهره ۱۵ درصد برای توسعه مکانیزاسیون بخش کشاورزی کشور اختصاص یافته‌ است.

وی ضریب مکانیزاسیون بخش کشاورزی کشور را دو و پنج صدم عنوان کرد و گفت: توسعه ضریب مکانیزاسیون در زیر بخش کشاورزی از جمله زراعی، باغی، طیور و شیلات در دستور کار است و هر سال بر مبنای برنامه این شاخص بهبود می‌یابد.

ولیخانی، سنتی بودن و کشت چند محصول در باغ‌ها را از جمله مشکلات توسعه ضریب مکانیزاسیون در باغات  کشور عنوان کرد و گفت: شیوه سنتی مدیریت باغات و کشت چند محصول در این اراضی به گونه‌ای است که با روش‌های نوین کشاورزی کمتر همخوانی داشته و مشکلاتی برای ورود فناوری روز کشاورزی را به این باغات با مشکل مواجه کرده‌ است.

وی ادامه داد: با کشت یک محصول و ردیف مشخص در اراضی باغی امکان ورود فناوری روز و ماشین‌آلات بخش کشاورزی برای کاشت، داشت و برداشت در این اراضی مهیا می‌شود.

ولیخانی گفت: ضریب مکانیزاسیون در بخش‌های مختلف زراعی شامل کشت گندم، جو و کلزا در کشور مناسب است و تمامی مراحل خاک‌ورزی تا برداشت به‌صورت مکانیزاسیون انجام می‌شود.

ضریب مکانیزاسیون، نیروی محرکه موجود به ازای هر هکتار است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =