روند بهبود قیمت نفت در اوایل معاملات روز سه‌شنبه تحت تاثیر نگرانی‌ها نسبت به شیوع ویروس کرونا و کند شدن فعالیت های اقتصادی در بازارهای مهم جهان معکوس شد.

ریزش نفت شدت گرفت

به گزارش کارآفرین نیوز، قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۶ سنت معادل ۰.۰۸ درصد کاهش به ۷۲ دلار و ۸۳ سنت رسید. قیمت نفت خام آمریکا برای تحویل در ماه سپتامبر(مهر) هم امروز با ۶ سنت معادل ۰.۰۸ درصد کاهش به ۷۱ دلار و ۲۰ سنت رسید.

قیمت هر دو شاخص نفتی روز دوشنبه شاهد کاهش بیش از ۳ درصدی بود.

تحلیلگران موسسه (ای ان زد) در یادداشتی با اشاره به ریسک های اقتصادی جدیدی که شیوع مجدد کرونا متوجه چین کرده است نوشتند: «موارد ابتلا به سویه دلتا در ۱۴ استان از ۳۲ استان چین مشاهده شده است. این وضعیت می تواند سبب افزایش محدودیت تردد و فعالیت ها در این کشور شود.»

همچنین به کندی رشد فعالیت تولیدی به عنوان یک نگرانی عمده در هر دو کشور چین و آمریکا اشاره کردند. روند فعالیت اقتصادی چین در ژوییه (تیر) کاهش داشت و شاخص رسمی مدیران خرید بخش تولید به ۵۰.۴ واحد در مقایسه با ۵۰.۹ واحد در ژوئن(خرداد)  کاهش یافت. رشد فعالیت تولیدی در آمریکا نیز آهسته شد و شاخص ISM از ۶۰.۶ واحد در ژوئن به ۵۹.۵ واحد کاهش یافت که پایین‌ترین قرائت از ژانویه بود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =