معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد که ۹ میلیون نفر موفق به دریافت کد شغلی شدند.

صدور کد شغلی برای ۹ میلیون نفر

به گزارش کارآفرین نیوز، در حالی که ۲۵ میلیون نفر، اطلاعات شغلی خود را در سامانه ملی اشتغال و کسب‌وکار وارد کرده‌اند، عیسی منصوری در جلسه ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی گفت: یک میلیون نفر در نوبت دریافت کد شغلی هستند که در حال بررسی آن هستیم.

وی ادامه داد: اکنون در کشور کد ملی و کدپستی وجود دارد و در صدد هستیم تا کد شغلی را نیز فراگیر کنیم که این بستر کاملا آماده است و بر اساس هوش مصنوعی در حال اجراست و امیدواریم در دوره بعد توسعه یابد.

وی همچنین به ایجاد مرکز پایش سیاست ها و اشتغال در کشور اشاره کرد و گفت: اکنون هر سیاستی در خصوص مشاغل خانگی پایش می شود.

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از تدوین کتابی در خصوص مشاغل خانگی و سیاست های مجلس و بیانات رهبری خبر داد. 

وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مشاغل خانگی را این‌گونه تعریف کرده است: آن دسته از فعالیت‌هایی است که توسط عضو یا اعضا خانواده در فضای مسکونی در قالب یک طرح کسب و کار بدون مزاحمت و ایجاد اخلال در آرامش واحدهای مسکونی هم‌جوار شکل می‌گیرد و منجر به تولید خدمت یا کالای قابل عرضه به بازار خارج از محیط مسکونی می شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =