سرپرست سازمان هواپیمایی کشوری گفت: در هفته آینده تکلیف قیمت بلیت هواپیما مشخص می شود و هم اکنون، آنالیز قیمت ایرلاین‌ها در کمیته کارشناسی که وزیر راه و شهرسازی دستور آن را صادر کرده در حال بررسی و راستی‌آزمایی است.

 تکلیف قیمت بلیت هواپیما تا هفته آینده مشخص می شود

به گزارش کارآفرین نیوز، سیاوش امیر مکری درباره آخرین وضعیت بررسی قیمت بلیت هواپیما، اظهار کرد: در شورای عالی هواپیمایی بنا به دستور وزیر راه و شهرسازی کمیته کارشناسی تشکیل شد و هم اکنون آنالیز قیمت و هزینه‌هایی که شرکت‌های هواپیمایی ارائه کرده‌اند در این کمیته در حال بررسی است.

وی افزود: در همان جلسه اعلام کردیم قیمت‌هایی که مسیر قانونی خود را طی نکرده و تایید نشده، مورد قبول ما نیست و بر همین اساس کمیته کارشناسی برای بررسی آن تشکیل شد.

سرپرست سازمان هواپیمایی کشوری درباره تعیین تکلیف ایرلاین‌هایی که افزایش قیمت را از یک ماه نیم و گذشته تاکنون اعمال کردند، ادامه داد: تا شورای عالی هواپیمایی نرخی را تصویب نکند، قیمت‌ بلیت هواپیما باید مطابق با نرخ‌های مصوب گذشته باشد و دستگاه‌های نظارتی هم می‌توانند با تخلف‌های صورت گرفته، برخورد کنند.

وی اعلام کرد: من این مساله را به صورت مستمر در طول روزها و هفته‌هایی که در سازمان هواپیمایی کشوری مسئولیت گرفتم، پیگیری کرده و می‌کنم و با توجه به فرآیند بررسی هزینه‌ها و آنالیزهای مورد ادعای شرکت‌های هواپیمایی به نظر می‌رسد در هفته آینده تکلیف قیمت بلیت هواپیما مشخص شود اما در وهله نخست باید آنالیز ارائه شده از سوی ایرلاین‌ها که مبنای محاسبات آن‌ها در تعیین قیمت بلیت هواپیماست، بررسی و دقت و صحت آن مشخص شود.

امیر مکری تاکید کرد: مسلما در اسرع وقت تکلیف قیمت بلیت هواپیما را مشخص می‌کنیم چرا که مردم باید هر چه زودتر تکلیفشان در این زمینه روشن شود.

در حالی که قیمت بلیت هواپیما در طول حدود یک ماه و نیم گذشته افزایش یافته و مقرر شده بود تا تکلیف آن به زودی مشخص شود، پس از هفته‌ها جلسه ای در روزهای گذشته برگزار شد و نهایتا به دستور محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی کمیته کارشناسی برای تعیین هزینه هر ساعت-صندلی پرواز تشکیل شد و قرار بود بر اساس نتایج این کمیته در نشستی فوق‌العاده برای نرخ بلیت هواپیما تصمیم‌گیری شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =