مسئول بسیج کارگری و کارخانجات گفت: با کمک تسهیل‌گری بسیج و رفع موانع مختلف تولید از کارخانه‌ها در سال گذشته ۵۰ هزار شغل در کارخانجات تثبیت شد.

 ماندگاری شغلی ۵۰هزار کارگر در ۶۶۰ کارخانه

به گزارش کارآفرین نیوز؛ علی‌حسین رعیتی‌فرد گفت: در طرح رفع موانع تولید در سال گذشته ۶۶۰ واحد تولیدی دارای مشکلات متفاوتی بودند که بسیج کارگری در همکاری با شرکای اجتماعی وارد عمل شده و با کارهای تسهیل‌گری و نیز رفع موانع باعث برگشت به تولید این بنگاه‌های تولید شد و اجازه نداد چرخ کارخانه‌ها از تولید بایستد.

وی ادامه داد:‌ با رفع موانع تولید در ۶۶۰ کارخانه به تثبیت و ماندگاری شغلی ۵۰ هزار کارگر کمک کردیم البته دستگاه‌های دیگر هم کمک کردند به عنوان مثال بانک‌ها همراهی کردند تا بدهی معوق کارخانه‌ها به صورت اقساطی پرداخت شود یا مثلا دستگاه‌های خدمات‌رسان مانند اداره آب و برق و گاز مطالبات خود از کارخانه‌ها را به تدریج وصول کردند تا مشکلی برای تولید پیش نیاید.

رعیتی‌فرد افزود:‌ درچهار ماه امسال مشکلات و موانع تولید در ۱۰۰ واحد تولیدی دیگر را بررسی کردیم که مانع ایستادن چرخ تولید در این کارخانه‌ها شدیم.

وی همچنین در زمینه صنعت فولاد گفت:‌ قرار بود در افق ۱۴۰۴ تولید فولاد بر اساس برنامه ۱۰ ساله به ۵۵ میلیون تن برسد که از این برنامه عقب هستیم و در حال حاضر تولید فولاد در کشور ۳۷ میلیون تن در سال است.

رعیتی‌فرد گفت:‌برای دسترسی به رقم ۵۵ میلیون تن فولاد لازم است دست کم سالانه ۱۶۰ میلیون تن تولید سنگ‌آهن در کشور باشد که این عزم جدی هم در مرحله اکتشاف و هم بهره‌برداری از معادن سنگ‌آهن را می‌طلبد.

مسؤول بسیج کارگری و کارخانجات همچنین گفت: یکی از چالش‌های صنعت فولاد حمل و نقل مواد اولیه و همچنین حمل و نقل محصولات فولادی در کشور است که فقط ۷ درصد از این حمل و نقل از طریق ریل و قطار و ۹۳ درصد از طریق جاده‌ای انجام می‌شود در حالیکه باید حداقل ۳۰ درصد حمل و نقل مواد اولیه و محصولات فولاد از طریق ریل انجام شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =