بورس کالا اعلام کرد: فردا (۱۶ مرداد) در حجمی گسترده و بی سابقه ۹۴۱ هزار و ۷۵۰ تن انواع سیمان از سوی ۴۴ شرکت تولیدکننده روی تابلوی بورس کالا می‌رود که امکان خرید برای خریداران خرد هم فراهم است.

فردا؛ عرضه سیمان در بورس کالا به حدود یک میلیون تن می‌رسد

به گزارش کارآفرین نیوز، پس از عرضه بالغ بر ۷۳۰ هزار تنی سیمان در هفته گذشته، بازار سیمان کشور با آرامش نسبی مواجه شده و قیمت‌ها در بازار نیز در سراشیبی قرار گرفته است. در این بین، حداقل تناژ خرید در بورس تا ۱۰ تن کاهش یافته تا از این طریق مشتریان خرد نیز قادر به تأمین نیاز خود از مسیر بورس کالا باشند.

لذا اکنون نه تنها مشتریان بزرگ نظیر انبوه سازان و شهرداری‌ها امکان خرید سیمان از بورس کالا را دارند بلکه مشتریان کوچک هم قادر به خرید هستند. این تصمیم با این هدف اتخاذ شد که انحصاری در خرید ایجاد نشود و از سوی دیگر نیاز تمامی مشتریان پاسخ داده شود.

در همین زمینه محمد حسنی سعدی، سخنگوی بورس کالای ایران در مورد نحوه خرید سیمان از این بازار توضیح داد: متقاضی برای خرید سیمان از بورس کالا نیاز به دریافت کد معاملاتی از طرف کارگزار دارد و پس از آن می‌تواند نسبت به خرید حداقل ۱۰ تن سیمان از طریق کارگزاری اقدام کرده و ثبت سفارش کند.

به گفته وی، متقاضیان باید به کارخانه‌ای که در اطلاعیه عرضه قید می‌شود توجه کنند، زیرا باید سیمان را از انبار کارخانه دریافت کنند؛ بنابراین باید کارخانه‌ای را انتخاب کنند که در محدوده جغرافیایی آنها باشد در غیر این صورت باید متحمل هزینه حمل سیمان شوند که این موضوع با توجه به حجیم بودن سیمان صرفه اقتصادی ندارد.

رضا جمارانیان رئیس انجمن سیمان نیز به مصرف کنندگان سیمان سراسر کشور هم توصیه می‌کند که از بورس کالا سیمان را با قیمت معقول و مناسب خریداری کنند.

به گفته جمارانیان، در بورس کالا امکان خرید ۱۰ تنی (حجم بار کوچک‌ترین کامیون) فراهم است و خریداران به جای خرید از بازار سنتی و با قیمت‌های اعلامی واسطه‌ها، محصول را از بورس به قیمت و شیوه مناسب خریداری کنند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =