مدیرعامل بانک مسکن از نهایی شدن صدور کارت مصالح ساختمانی برای پیشبرد برنامه ساخت یک میلیون مسکن خبر داد و گفت: این کارت ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان شارژ می‌شود.

زیرساخت کارت مصالح ساختمانی فراهم شد

به گزارش کارآفرین نیوز، محمود شایان با اشاره به اینکه مهم‌ترین نیازهای کنونی مردم معیشت و مسکن است، اظهار کرد: متأسفانه هزینه خانوارها در بخش مسکن خیلی افزایش یافته است.

وی یادآور شد: دولت جدید قول ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکونی را داده و این برنامه رئیس جمهور منتخب شدنی است. در این راستا بایستی تمام نهادها و سازمان‌های ذی‌ربط با اتفاق نظر کنار هم باشند تا این هدف محقق شود.

مدیرعامل بانک مسکن با اشاره به قطعی برق و اثر آن در تولید کارخانه‌های سیمان و فولاد، گفت: باید سازوکاری تعریف شود تا این دو نهاده مهم ساختمانی به‌صورت مستقیم از تولید به محل مصرف برشد. با این کار دست واسطه‌ها قطع شده و قیمت مسکن به تعادل می‌رسد.

وی بیان کرد: تولید سیمان حدود ۸۰ میلیون تن اگر باشد از این میزان ۶۰ میلیون تن نیاز داخلی است و ۱۷ میلیون تن صادرات شده و مقداری هم باقی می‌ماند.

شایان با اشاره به طرح ملی مسکن، اضافه کرد: ‌تمام زیرساخت‌های این طرح آماده بوده و وزارت راه و شهرسازی زمین‌ها را جانمایی و واگذار کرده است. بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ورود خوبی به این برنامه داشته است. ضمن این که ستاد اجرایی  زحمت زیادی کشیده و پروژه‌ها خوب پیش می‌رود.

وی با بیان اینکه ۱۸۳ هزار نفر در مسکن ملی ثبت‌نام کرده و متقاضی موثر هستند، تصریح کرد: حدود ۸۵۰۰ میلیارد پول واریز شده که ۲۰۰۰ میلیارد را به پروژه‌ها تزریق کرده‌ایم. امیدواریم با همراهی سازمان‌های ذی‌ربط در کنار وزارت راه و بانک  هم بحث اشتغال و مسکن کشور حل کنیم.

مدیرعامل بانک مسکن در ادامه با اشاره به اینکه رسانه‌ها نقش بسیار کلیدی در این موضوع دارند، اظهار کرد: رسانه‌ها امیدبخشی را به جامعه تزریق می‌کنند و مسئولان در بازدیدهای میدانی به طور مرتب حضور داشته باشند که باعث دلگرمی مردم و دست‌اندرکاران می‌شود. رسانه‌ می‌تواند یک امید جدید به جامعه تزریق کند تا مشکل مسکن را حل کنیم.

کمبود سالانه ۲ میلیون مسکن

شایان با یادآوری اینکه الان سالانه ۲ میلیون مسکن نیاز داریم، گفت: با توجه به عقب‌ماندگی موجود، برنامه رئیسی برای مسکن می‌تواند فاصله بین عرضه و تقاضا را بهبود ببخشد.

وی تاکید کرد: کارت مصالح ساختمانی در حال پیگیری است تا بتوانیم بخشی از تسهیلات خُرد و مسکن را در این قالب ارائه دهیم. وقتی این کارت شارژ می‌شود فقط برای خرید مصالح ساختمان است و سازنده نمی‌تواند آنرا جای دیگری خرج کند.

وی با بیان اینکه زیرساخت‌های کارت مصالح ساختمانی مهیا شده است، افزود: بر اساس برنامه کارت مصالح ساختمانی به میزان ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان شارژ می‌شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =