وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به سهم سه درصدی مشاغل خانگی از کل اشتغال کشور اعلام کرد که بانک مرکزی، پرداخت ۲هزار میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه سالانه به مشاغل خانگی را تصویب کرده است.

تخصیص ۲هزار میلیارد تسهیلات قرض‌الحسنه برای مشاغل خانگی

به گزارش کارآفرین نیوز، محمد شریعتمداری درباره روند پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی گفت:  ۳۰ درصد این منابع در اختیار ستاد توسعه و ساماندهی مشاغل خانگی کشور و ۷۰ درصد بر اساس سهمیه استانی تخصیص می یابد.

وی از همه دستگاه‌ها در توجه به توسعه مشاغل در اجرای موفق الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی این طرح قدردانی کرد و گفت: بیش از ۳۵۰ هزار نفر در بخش خانگی به دنبال دریافت تسهیلات بودند که بخش عمده این افراد را بانوان تشکیل می دهند و  روند نزولی پرداخت تسهیلات در بخش خانگی متوقف و روند صعودی آغاز شده است.

به گفته وی،  پرداخت تسهیلات و توسعه اشتغال خانگی در محل زندگی، این امکان را فراهم می کند که محصولی تولید شود و گسترش یابد.

شریعتمداری با تاکید بر این که مشاغل خانگی اکنون در حوزه های صنعت و فناوری فعال شده اند، گفت: مشاغل خانگی تنها  به تولید محصولات خانگی اختصاص ندارد بلکه فراتر رفته  و در خانه ها نیز شاهد تولیدهای نوین هستیم.

وی با بیان این که سال گذشته ۲میلیارد و ۴۰۰ هزار تومان در اختیار صندوق بیمه اجتماعی روستاییان، کشاورزان و عشایر برای حمایت از روستاییان قرار گرفت، گفت: در این دولت افراد تحت پوشش بیمه روستایی و عشایری از ۶۴۰ هزار نفر به ۲میلیون نفر افزایش یافت.

وی با اشاره این که بخشی از منابع صندوق امید و پست بانک از سوی بانک مرکزی اختصاص نیافته است، گفت: سه هزار میلیارد تومان منابع بازپرداختی  داریم که با توقف در این منابع، تحت فشار هستیم و باید شرایطی برای پرداخت این منابع فراهم شود.

وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی در آخرین نشست ستاد ساماندهی مشاغل خانگی در دولت دوازدهم با اشاره به سهم سه درصدی مشاغل خانگی از کل اشتغال کشور اظهار داشت: بانک مرکزی، پرداخت ۲هزار میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه سالانه به مشاغل خانگی را تصویب و به وزارتخانه اعلام کرده که بزودی توزیع بانکی-استانی آن توسط وزارتخانه تعیین و به استانها ابلاغ خواهد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =