رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق تعاون در نامه ای به رئیس سازمان توسعه تجارت نوشت :‌ در حالی که قسمت عمده خوراک دام آن از محل نهاده های وارداتی با ارز ۴۲۰۰ تومانی تولید می شود اما دولت اجازه صادرات و خروج قانونی این محصولات را در کشور داده است.

رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق تعاون به زادبوم نامه نوشت

به گزارش کارآفرین نیوز؛ارسلان قاسمی در این نامه  از حمید زادبوم خواسته است تا  اجازه ورود موقت نهاده های دام با ارز نیمایی داده شود تا صادرکنندگان در صورت به صرف بودن بتوانند به صادرات خود ادامه دهند.

وی در این نامه ادامه می دهد در خصوص صادرات خوراک دام و طیور و آبزیان همانگونه که در جلسه میز ملی توسط دبیر محترم این کمیسیون بیان گردید از آنجایی که اغلب اجزاء تشکیل دهنده خوراک دام و طیور و آبزیان با ارز ترجیحی و به عنوان نهاده دام وارد می شود، با صادرات هر گونه خوراک دام و طیور و آبزیان به هر شکل این کمیسیون مخالف بوده و این موضوع را نیز طی نامه شماره ۱۱۰/۰۰/۴۱۰۵ مورخ ۱۴۰۰/۰۴/۱۳ منعکس نموده است. ولی با توجه به بازارهای پیرامونی و ضرورت حمایت از رونق تولید این اتاق حمایت های لازم را با مساعدت جنابعالی جهت واردات نهاده های تولید خوراک دام و طیور و آبزیان بصورت ورود موقت اعلام و صادرات خوراک را می دارد.

قاسمی می افزاید :‌ متاسفانه در قالب خوراک آبزیان خوراک دام و طیور، به صورت قاچاق رسمی صادر می گردد که نیاز به بررسی و برخورد جدی دارد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =