نمایندگان مجلس شورای اسلامی در بررسی طرح پشتیبانی و رفع موانع تولید کشاورزی وظایف این شورا را اصلاح و تصویب کردند.

نمایندگان مجلس طرح موانع تولید کشاورزی را اصلاح کردند

به گزارش کارآفرین نیوز، در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی، طرح پشتیبانی و رفع موانع تولید کشاورزی در دستور کار قرار گرفت و نمایندگان ماده ۳ این طرح را به تصویب رساندند.

براساس ماده ۳ «شورای پشتیبانی و رفع موانع تولید کشاورزی» در هر شهرستان با وظایف و ترکیب زیر تشکیل می‌شود:

 شناسایی ظرفیت‌ها موانع و مشکلات تولید در جهت تسهیل و تقویت سرمایه گذاری بخش کشاورزی در شهرستان، بهبود فضای کسب و کارهای بخش کشاورزی در شهرستان در چهارچوب قوانین و مقررات مربوط، کمک به رفع مشکل واحدهای تعطیل و نیمه تعطیل بخش کشاورزی و صنایع وابسته آن در شهرستان، رسیدگی، تصمیم گیری و تسریع درخصوص موضوعات مرتبط با مجوزها در شهرستان، رفع موانع اجرائی مدیریت بازار و تجارت کالاهای کشاورزی در شهرستان و مدیریت و نظارت بر اجرای سیاست های کلان در حوزه توسعه و تولید روستایی در شهرستان.

همچنین بر اساس بند ب ماده ۳ در ترکیب اعضاء آمده است: فرماندار (رییس شورا)، مدیر جهادکشاورزی شهرستان (دبیر شورا)، دادستان شهرستان، رییس اداره محیط زیست، رییس اداره منابع آب، رییس اداره آب و فاضلاب (آبفا)، رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری، رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، رییس اداره راه و شهرسازی، رییس اداره دامپزشکی، رییس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان، ریس بانک کشاورزی شهرستان، رییس اداره تعاون روستایی شهرستان، رییس اتاق اصناف کشاورزی شهرستان، مسوول دفتر نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی در شهرستان و مسئول دفتر نظام دامپزشکی شهرستان.

بر اساس تبصره یک، فرماندار حسب مورد و ضرورت از روسای سایر دستگاه های اجرایی شهرستان، بخشداران، شهرداران و روسای تشکل‌های مربوطه و سرمایه گذاران بخش کشاورزی دعوت می نماید.

طبق تبصره ۲ دبیرخانه شورای فوق در مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان مستقر می‌باشد.

همچنین بر اساس تبصره ۳ در شهرستان های دارای بیش از یک نماینده، مجمع استانی نمایندگان، نماینده ناظر در این شورا را تعیین می نماید.

در تبصره ۴ نیز که به تصویب نمایندگان رسید مقرر شد جلسات شورا با دعوت فرماندار شهرستان تشکیل و با حضور اکثریت اعضاء رسمیت یابد و مصوبات آن با رای اکثریت مطلق اعضای حاضر معتبر می باشد. فرماندار موظف است ظرف حداکثر ۱۰ روز مصوبات شورا را برای اجراء ابلاغ نماید. مصوبات شورا با رعایت قوانین و مقررات مربوطه پس از تأیید و ابلاغ فرماندار لازم الاجراء است.

بر اساس تبصره ۵ استانداران مجازند در صورت نیاز «شورای پشتیبانی و رفع موانع تولید کشاورزی استان» را متناظر با ترکیب اعضای شورای پشتیبانی  و رفع موانع تولید کشاورزی شهرستان و تبصره های این ماده تشکیل دهند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =