اما اکنون آگهی تازه برای فروش این هتل با این عنوان شروع شده است که فرصت استثنایی و بدون تکرار در خیابان مفتح، تقاطع سمیه.

قیمت هر مترمربع هتل رزیدانس 80 میلیون تومان

 یک هتل تاریخی در محدوده مرکزی شهر برای فروش آگهی شده است، در متن این آگهی به انبوه سازان و سرمایه گذاران پیشنهاد شده از فرصت استثنایی خرید این ملک که وام کم بهره ۴۰ میلیارد تومانی هم دارد استفاده کنند.

به گزارش کارآفرین نیوز ، پس از دو بار مزایده ناموفق یک هتل دارای ارزش تاریخی در محدوده مرکزی شهر، این بار بدون اشاره به ذکر نام این هتل و به صورت هتلی غیر فعال که موقعیت مکانی مناسبی دارد، برای فروش پیشنهاد شده است.

این هتل که همان هتل رزیدانس است پیش از این در آگهی مزایده املاک بنیاد مستضعفان قرار گرفته بود. در این آگهی که مربوط به سال ۹۴ است، نوشته شده بود: شش دانگ ساختمان سابق هتل «رزیدانس» به انضمام یک واحد تجاری به مساحت ۵۰ مترمربع (شامل ۹ طبقه، زیرزمین و همکف) که در صورت تغییر کاربری و مساحت در قیمت لحاظ می‌شود. قیمت پایه ۱۸ میلیارد تومان است. آدرس: استان تهران، شهر تهران، خیابان سمیه بعد از مفتح، شماره ۱۱۵، درب شمالی از کوچه معیرا، شماره ۴.

گفتنی است این اقامتگاه (هتل رزیدانس) متعلق به حیدر قلی خان غیایی شاملو بود، او از معماران پیشگام معماری نوین ایران بود، در ۳۰ مهر ۱۳۰۱ در تهران متولد و در ۱۵ شهریور ۱۳۶۴ در فرانسه درگذشت. از معماری‌های برجسته غیایی می‌توان به ساختمان مجلس سابق در خیابان سپه و هتل استقلال (هیلتون سابق) اشاره کرد.

 با توجه به اینکه حیدر غیایی، معمار هتل "رزیدانس" به عنوان مشاور سلطنتی و یک فراماسون مشهور بود، اقامتگاه رزیدانس تنها محل اسکان موقت و جلسات سفیران و دیپلمات‌های سایر کشورها بوده است.

یکی از ویژگی های معماری در این هتل عناصر عمودی موازی و مربع به صورت شیار، پنجره، آفتابگیر، دریچه و ... است، این هتل قبل از سال ۱۳۵۷ به عنوان اقامتگاه و هتل بهره‌برداری مورد استفاده قرار می‌گرفت و با توجه به اینکه غیایی به دربار نزدیک بود، به عنوان املاک وابسته به بنیاد پهلوی مصادره شد.

اما اکنون آگهی تازه برای فروش این هتل با این عنوان شروع شده است که  فرصت استثنایی و بدون تکرار در خیابان مفتح، تقاطع سمیه. با یک بررسی ساده می توان دریافت که این هتل متری ۸۰ میلیون تومان برای فروش گذاشته شده است و در مجموع هتل تاریخی رزیدانس  ۱۱۲میلیارد و ۷۲۰ میلیونی تومان ارزش گذاری شده است.

قیمت هر مترمربع هتل رزیدانس 80 میلیون تومان

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =