نرخ بیکاری نروژ با بیشترین نرخ ثبت شده در این کشور طی سه ماهه دوم سال جاری در شرایطی به ۵.۱ درصد رسیده است که در مقایسه با سه ماهه منتهی به قبل، نرخ بیکاری در این کشور ۰.۱ درصد افزایش یافته است.

بیکاری در نروژ افزایش و در فنلاند کاهش یافت

به گزارش کارآفرین نیوز به نقل از تریدینگ اکونومیکس، این نرخ بیکاری که ۰.۱ درصد بیشتر از برآورد قبلی کارشناسان است، بیشترین نرخ بیکاری ثبت شده در این کشور در دو فصل اخیر محسوب می‌شود.

طی این مدت شمار بیکاران نروژی به ۱۴۹ هزار نفر رسیده و این در حالی است که با افزایش ۷۳ هزار نفری شمار شاغلان، دو میلیون و ۷۷۲ هزار نفر در این کشور شاغل هستند.

متوسط نرخ بیکاری در نروژ در بازه زمانی ۱۹۹۷ تا ۲۰۲۱ معادل ۳.۸۴ درصد بوده است که بالاترین نرخ بیکاری ثبت شده مربوط به ژانویه ۲۰۱۶ با ۵.۲ درصد و پایین‌ترین نرخ ثبت شده نیز متعلق به اکتبر ۲۰۰۷ با ۲.۴ درصد بوده است.

جمعیت کشور نروژ حدود ۵ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر است

از سوی دیگر نرخ بیکاری در دیگر اقتصاد منطقه اسکاندیناوی یعنی فنلاند کاهشی بوده است و نرخ بیکاری تا پایان ۱۲ ماه منتهی به ژوئن با ۰.۱ درصد کاهش در مقایسه با مدت مشابه ماه گذشته به ۷.۶ درصد رسیده است.

طی این مدت شمار افراد بیکار فنلاندی با شش هزار نفر افزایش به ۲۲۰ هزار نفر رسیده و این در حالی است که با افزایش ۱۲۱ هزار نفری شمار شاغلان، اکنون دو میلیون و ۶۷۷ هزار نفر در این کشور شاغل هستند.

در همین مدت نرخ مشارکت با ۳.۳ درصد کاهش نسبت به ماه قبل به سطح ۷۰.۳ درصد رسیده و نرخ بیکاری جوانان که شمار افراد فاقد شغل ۱۵ تا ۲۴ سال را اندازه می گیرد با ۰.۳ درصد کاهش به ۲۷.۸ درصد رسیده است.

متوسط نرخ بیکاری در فنلاند در بازه زمانی ۱۹۵۹ تا ۲۰۲۱ معادل ۶.۸۲ درصد بوده است که بالاترین نرخ بیکاری ثبت شده مربوط به می ۱۹۹۴ با ۱۹.۹ درصد و پایین‌ترین نرخ ثبت شده نیز متعلق به سپتامبر ۱۹۶۱ با ۰.۷ درصد بوده است.

 فنلاند بیش از ۵ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر جمعیت دارد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =