مذاکرات مجلس سنای آمریکا بر سر لایحه مرتبط با اخذ مالیات از فعالیت‌های حول رمز ارزها به پایان رسیده و قرار است امروز به رأی گذاشته شود.

سنای آمریکا طرح مالیات از رمزارزها را به رای می گذارد

به گزارش کارآفرین نیوز به نقل از کوین تلگراف، یکی از اهداف این لایحه تأمین ۲۸ میلیارد دلار از منابع مالی مورد نیاز برای اجرای طرح سرمایه‌گذاری زیرساختی آمریکا، از طریق دریافت مالیات از رمز ارزها بوده و قرار است با اجرایی‌شدن این طرح مقررات گسترده مربوط به تهیه گزارش مالیاتی توسط اشخاص ثالث بر تمامی کسب‌وکارهای مرتبط با رمز ارزها که به‌عنوان «کارگزار» شناسایی می‌شوند اعمال شود.

جیک چروینسکی (Jake Chervinsky)، معاون حقوقی شرکت کامپاند فایننس (Compound Finance)، امروز با انتشار توییتی اعلام کرد که اتمام مذاکرات مربوط به مفاد این لایحه در سنا به رأی گذاشته شده و با توجه به اینکه ۶۹ نماینده رأی موافق و ۲۹ نماینده رأی مخالف به اتمام مذاکرات داده‌اند، تصویب شد که بحث درباره این موضوع تا رأی‌گیری روز سه‌شنبه (امروز) متوقف شود.

بر این اساس، تعریف گسترده‌ای که برای مفهوم «کارگزار رمز ارز» در متن این لایحه ارائه شده، شوک سنگینی را به بدنه صنعت رمز ارز وارد کرده است. کارشناسان معتقدند که مفهوم کارگزار در این لایحه استخراج کنندگان رمز ارز (ماینرها)، مشارکت‌کنندگان در استخرهای سهام‌گذاری، دیگر اعتبارسنج‌های شبکه و توسعه‌دهندگان نرم‌افزارهای رمز ارز را شامل می‌شود و ممکن است در آینده این گروه‌ها مشمول مقررات ارائه گزارش مالیاتی شخص ثالث شوند.

ارائه گزارش مالیاتی شخص ثالث به قانونی اشاره دارد که برخی از کسب‌وکارها و اشخاص را ملزم می‌کند تا جزئیات مربوط به درآمد خود را به طور دقیق به اداره درآمد داخلی آمریکا گزارش دهند. در بسیاری از موارد، طبق این قوانین مالیاتی، کسب‌وکارهایی که به‌عنوان شخص ثالث شناخته می‌شوند باید اطلاعات مربوط به پرداخت‌های خود به سایر مؤسسات و اشخاص را هم در اختیار اداره درآمد داخلی آمریکا قرار دهند.

بنابر این گزارش از چند هفته گذشته و با مطرح شدن موضوع اخذ مالیات از رمز ارزها قیمت بیت‌کوین و دیگر رمز ارزها نوسانات گسترده‌ای را تجربه کرد و پیش‌بینی می‌شود در صورت رای آوری این طرح حداقل در کوتاه مدت شاهد کاهش ارزش آنها باشیم. به طور کلی یکی از اصلی‌ترین عوامل کاهش قیمت رمز ارزها در ماه گذشته در کنار سیاست‌های دولت چین و تصمیم‌های اتخاذ شده توسط مدیران تسلا،  بحث‌های پیرامون اخذ مالیات از رمز ارزها در آمریکا بود. 

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =