رئیس انجمن شیرخشک نوزاد کشور گفت: ١.۵ میلیون یورو مواد اولیه تولید شیرخشک نوزاد در گمرکات دپو شده و در حال از بین رفتن است.

 مواد اولیه شیرخشک در گمرکات در حال فاسد شدن است

به گزارش کارآفرین نیوز، هانی تحویل زاده از تأخیر بانک مرکزی در تخصیص ارز برای واردات مواد اولیه شیرخشک به شدت انتقاد کرد و افزود: بیش از یک ماه پیش، سازمان غذا و دارو لیست شرکت‌های مشمول دریافت ارز ۴٢٠٠ تومانی را برای بانک مرکزی ارسال کرده اما در عمل تاکنون اتفاقی در این حوزه نیفتاده ضمن اینکه لیست نیمی از شرکت‌ها نیز هنوز به بانک مرکزی ارسال نشده است.

وی با بیان اینکه بیش از یکسال است که یک و نیم میلیون یورو مواد اولیه صنعت شیرخشک نوزاد در گمرکات دپو شده است، گفت: این محصولات به دلیل مشکلات تعرفه‌ای در گمرکات مانده و در حال از بین رفتن است، از طرفی هم صنعت با کمبود مواد اولیه مواجه است و چند لاین تولیدی شرکت‌های تولیدکننده به همین دلیل متوقف شده است.

سازمان غذا و دارو و صمت مقصرند

رئیس انجمن شیرخسک نوزاد کشور تصریح کرد: تغییر کد تعرفه‌ای این محصولات و انتقال آنها به گروه کالایی دو موجب این اتفاقات شده و مقصر تمام آنها نیز سازمان غذا و دارو و وزارت صمت است.

وی اظهار کرد: تا چندماه آینده تاریخ این مواد اولیه می‌گذرد و علاوه بر هدررفت منابع ارزی کشور در داخل نیز با کمبود مواجه می‌شویم.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =