بخشدار ویژه جزیره خارک گفت: آتش در پتروشیمی خارک مهار و به طور کامل اطفا شد و نیروهای آتش نشان در حال انجام عملیات خنک سازی مخزن هستند.

 ‌آتش‌سوزی مخزن ذخیره مجتمع پتروشیمی خارک مهار شد

به گزارش کارآفرین نیوز، براساس اعلام سازمان آتش‌نشانی خارک، «مجتمع پتروشیمی خارک» بامداد امروز دچار آتش‌سوزی شد و تیم‌های مختلف آتش‌نشانی برای اطفا حریق وارد عملیات شده‌اند و آتش را مهار کردند.

«محمدعلی کاظمی‌پور» سخنگوی شرکت پتروشیمی خارک نیز با اعلام اینکه ساعت ۲ بامداد به دلیل بروز یک جرقه که دلیل آن هنوز مشخص نیست، آتش‌سوزی در مخزن گسولین روزانه (daily) به وقوع پیوست که در همان دقایق اولیه عملیات اطفاء حریق آغاز شد، گفت: ‌آتش این مخزن در ساعت اولیه مهار و در ساعت ۶ بامداد نیز به طور کامل اطفا شده و هم اکنون در حال انجام عملیات خنک‌سازی (Cooling) هستیم.

ناصرابراهیمی بخشدار ویژه جزیره خارک، گفت: حدود ساعت ۲ بامداد امروز، مخزن گسولین پتروشیمی خارک دچار حریق شد که خوشبختانه تلفات جانی نداشت‌.

وی افزود: به محض اطلاع از این آتش‌سوزی کمیته بحران بخشداری ویژه خارک تشکیل جلسه داد و عملیات مهار آتش با تلاش واحدهای آتش نشانی ( HSE ) شرکت های پتروشیمی مستقر در جزیره خارک آغاز شد.

بخشدار ویژه خارک با اشاره به اینکه علت این آتش سوزی در دست بررسی است گفت : مخاطبان و مردم عزیز هر گونه خبری را در این خصوص از رسانه های معتبر ‌پیگیری کنند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =