رئیس اتاق اصناف ایران از پیگیری این اتاق برای در اولویت قرار گرفتن اصناف در واکسیناسیون کرونا خبر داد .

اتاق اصناف پیگیر واکسیناسیون واحدهای صنفی است

به گزارش کارآفرین نیوز، سعید ممبینی اظهار کرد: در نشست هم‌اندیشی رؤسای اتاق‌های اصناف مراکز استان، نخستین موضوع پیرامون مدیریت بیماری کرونا و کمک همه جانبه به کاهش شیوع این ویروس بود. بنا بر اعلام وزارت بهداشت، سطح رعایت پروتکل‌های بهداشتی در جامعه به شدت کاهش یافته و هر بار اوج‌گیری این بیماری موجب خسارات جبران‌ناپذیر به اصناف شده است.

وی افزود: تاکید بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی از مهمترین موضوعاتی است که به جد پیگیر آن هستیم و از مدیران صنفی نیز خواستیم تا در راستای افزایش مجدد رعایت‌ها در شهرستان خود، فرهنگ‌سازی لازم را داشته باشند.

رئیس اتاق اصناف ایران در خصوص اهمیت این همکاری، تصریح کرد: ما سه میلیون واحد صنفی داریم که هر کدام از اینها به طور روزانه محل حضور شاغلان صنفی و مشتریان ایشان خواهد بود. این آمار بزرگی است که نمی‌توان نسبت به آن بی توجه بود. لذا رعایت پروتکل‌ها چه از جانب فعالان صنفی و چه از جانب مشتریان ایشان امر بسیار مهمی است که تأثیری مستقیم بر روند افزایش یا کاهش مبتلایان به کرونا خواهد داشت. البته نباید تمام فشارها بر اصناف باشد و باید نظارت‌ها بر اماکن عمومی و مراکز پر جمعیت و پر خطر نیز افزایش یابد.

وی با اشاره به فوت ناشی از کرونای چندین بازرس و مسئول صنفی، گفت: یکی دیگر از موضوعات و نگرانی‌هایی که در این نشست مطرح شد، موضوع واکسیناسیون اصناف بود. از مدتی پیش، پیگیر اولویت بخشیدن به واکسیناسیون اصناف بوده‌ایم و از وزارت بهداشت درخواست کردیم بازرسان و هیأت مدیره اتحادیه‌ها را که به طور مستمر با مردم در ارتباط هستند در اولویت واکسیناسیون قرار دهند. ضمن اینکه از آن جایی که فعالان صنفی نیز به علت ارتباط مستقیم با مشتریان در معرض خطر زیادی هستند، پیش‌تر درخواست داده‌ایم که در اولویت واکسیناسیون قرار گیرند و مجدداً تا حصول نتیجه، پیگیر آن خواهیم بود.

ممبینی ادامه داد: محور دوم این نشست پیرامون انتخاب وزرای پیشنهادی از سوی دولت و رأی اعتماد مجلس به ایشان بود. با توجه به آغاز به کار دولت سیزدهم مدیران صنفی باید با دقت برنامه‌های اقتصادی وزرای پیشنهادی را بررسی کنند و اگر نظراتی دارند باید آن را به وزرای پیشنهادی اعلام کنند تا نقش مشورتی اصناف در ارتباط با دولت سیزدهم را از همین ابتدا به خوبی ایفا کرده باشند.

لزوم حضور فعال اصناف در جلسات تنظیم بازار

وی تاکید کرد: با توجه به تغییر دولت و اینکه دولت وعده‌هایی در خصوص وضعیت معیشت، کنترل قیمت‌ها و وفور کالا داده، لازم است تا اصناف حضور فعالی در جلسات تنظیم بازار داشته باشند و هر آنچه در توان دارند اعم از کمک به تأمین کالا و اصلاح نظام توزیع به کار بندند.

رئیس اتاق اصناف ایران بیان کرد: اتاق اصناف برای رفع نگرانی جامعه صنفی با جدیت پیگیر اصلاح قانون نظام صنفی از سوی مجلس است که امیدواریم به زودی اتفاق افتد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =