سنای آمریکا روز گذشته لایحه مربوط به دریافت مالیات از رمز ارزها با ۶۹ رأی موافق و ۳۰ رأی مخالف را تصویب کرد و اکنونه این لایحه برای تبدیل‌شدن به قانون در اختیار مجلس نمایندگان قرار گرفته است، البته گمانه‌زنی‌هایی وجود دارد که تغییراتی در آن اعمال شود.

سنای آمریکا لایحه اخذ مالیات از رمزارزها را تصویب کرد

به گزارش کارآفرین نیوز، بالاخره سنای آمریکا لایحه مربوط به دریافت مالیات از فعالیت‌های مرتبط با رمز ارز را تصویب کرد. خبری که از آن به عنوان شوکی به بازار رمز ارزها یاد می‌شود. با وجود اینکه پیش‌بینی می‌شد با تصویب این لایحه قیمت بیت‌کوین و دیگر رمز ارزها کاهش پیدا کنند، ظرف ۲۴ ساعت گذشته قیمت بیت‌کوین نزدیک به هزار دلار افزایش پیدا کرد و هم اکنون وارد کانال ۴۶ هزار دلار شده است.

کریپتو بریفینگ یکی از رسانه‌های مرجع در حوزه رمز ارزها در گزارشی درباره تصویب این لایحه نوشت: «پس از پایان مذاکرات طولانی سناتورهای آمریکایی، لایحه سرمایه‌گذاری زیرساختی ۱.۲ تریلیون دلاری با ۶۹ رأی موافق و ۳۰ رأی مخالف توسط سنا تصویب شد. این لایحه دارای بندهایی است که می‌تواند مشکلاتی را برای صنعت رمز ارز به وجود بیاورد و از طرفی دیگر تمامی کسب‌وکارهایی که به‌عنوان «کارگزار» ارز دیجیتال شناسایی شوند را ملزم می‌کند تا فرآیند احراز هویت مشتری (KYC) را بر تمامی کاربران خود اعمال کند.»

یکی از دلایل نقد به این لایحه تعریفی است که برای مفهوم کارگزار رمز ارز در آن ارائه شده بطوریکه در لایحه سرمایه‌گذاری زیرساختی آمریکا هر شخص یا سازمانی که تراکنش‌های رمز ارز را تسهیل می‌کند به‌عنوان کارگزار در نظر گرفته می‌شود.

این یعنی ماینرهای رمز ارز و توسعه دهندگان زیر ساختی آن مانند صرافی‌ها و صاحبان کیف پول رمز ارز ضمن شفاف سازی عملکرد، باید از این پس مالیات فعالیت‌های خود را پرداخت کنند.

یکی دیگر از بندهای این لایحه کارگزارن را ملزم می‌کند تا فرآیند احراز هویت مشتریان را پشت سر بگذارند و به دستورالعمل‌های سخت‌گیرانه مربوط به تهیه گزارش مالیاتی پایبند باشند. این لایحه ۱.۲ تریلیون دلاری در نظر دارد تا ۲۸ میلیارد دلار از منابع مالی مورد نیاز خود را با دریافت مالیات از صنعت ارز دیجیتال تأمین کند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =