قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۳۳ درصد افزایش به ۱۷۳۴ دلار و ۶۳ سنت رسید.

افزایش قیمت جهانی طلا

به گزارش کارآفرین نیوز، در حالی که نگرانی ها در مورد افزایش موارد ابتلا به سویه جدید ویروس کرونا فشار ناشی از تقویت دلار و رشد سوددهی اوراق خزانه داری آمریکا را خنثی کرده است و در حالی که سرمایه گذاران در انتظار انتشار آمارهای نرخ تورم آمریکا هستند، قیمت طلا روز چهارشنبه افزایش داشت.

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۳۳ درصد افزایش به ۱۷۳۴ دلار و ۶۳ سنت رسید. قیمت فلز زرد در معاملات آتی امروز برای تحویل در ماه دسامبر هم با ۰.۱۹ درصد افزایش به ۱۷۳۵ دلار رسید.

استفن اینز تحلیلگر موسسه مدیریت دارایی اس پی آی در این باره گفت: «ادامه نگرانی ها از سویه دلتا سبب شده تا سرمایه گذاری در بازار طلا افزایش یابد، اما فلز زرد هنوز نتوانسته افت قیمت شدید روز دوشنبه را جبران کند.»

وی افزود: «واضح است که موضع گیری انقباضی تر فدرال رزرو در کنار انتشار آمارهای قوی از بازار کار آمریکا سبب شده تا قیمت طلا شاهد افت باشد.»

در حالی که موارد ابتلا به ویروس کرونا در چند کشور آسیایی رو به افزایش است و چشم انداز اقتصادی این منطقه را تهدید می کند، برخی سرمایه گذاران به سمت بازارهای امن روانه شده اند و احساس ریسک پذیری همچنان پایین است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =