قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید امروز (چهارشنبه، ۲۰ مردادماه) در بازار تهران با افزایش ۳۰۰ هزار تومانی نسبت به روز گذشته به رقم ۱۱ میلیون و ۵۸۰ هزار تومان رسید.

افزایش  ۳۰۰ هزار تومانی سکه

به گزارش کارآفرین نیوز،  سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم نیز ۱۰ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان معامله شد.امروز نیم‌ سکه بهار آزادی پنج‌ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان، ربع سکه سه‌میلیون و ۶۵۰ هزار تومان و سکه یک گرمی ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان قیمت خورد.

علاوه بر این، در بازار طلا نیز نرخ هر گرم طلای ۱۸ عیار به یک میلیون و ۱۰۱ هزار تومان رسید. قیمت هر مثقال طلا نیز چهار میلیون و ۷۷۳ هزار تومان شد.

همچنین هر انس جهانی طلا نیز امروز یک‌هزار و ۷۳۳ دلار و ۶۳ سنت قیمت خورد.

 مهم‌ترین عوامل موثر در رشد قیمت طلا و سکه، بالا رفتن دلار و انس جهانی است. بر این اساس قیمت دلار هفته گذشته وارد کانال ۲۵ هزار تومان شد و اکنون برای کانال ۲۶ هزار تومان خیز برداشته است. بهای انس جهانی نیز که در حدود یک‌هزار و ۷۹۵ دلار بوده، اکنون  به رقم یک‌هزار و ۷۳۳ دلار رسیده است.

قیمت سکه نیز در آغاز سال جدید ۱۱ میلیون تومان بود که به‌تدریج روند نزولی را شروع کرد تا به بهای ۹ میلیون تومان رسید. از نیمه اردیبهشت‌ماه، به دنبال رشد تدریجی قیمت ارز، بهای سکه اندکی رشد کرد و در این مدت همواره در کانال ۱۱ میلیون تومان در نوسان بوده و حرکت آرام را به سمت قیمت ۱۲ میلیون تومان آغاز کرده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =