با وجود کندی رشد تقاضا برای سوخت به دلیل شیوع کرونای دلتا، پالایشگاه های آسیایی از شاخص نفت ارزان تر آمریکا در ماه گذشته بهره برده و نفت خام بیشتری از آمریکا برای سه ماهه چهارم خریداری کردند.

خریداران آسیایی نفت بیشتری از آمریکا خریدند

به گزارش کارآفرین نیوز، پالایشگاه‌ها در آسیا به دنبال نفت ارزان تر هستند به خصوص پس از این که شرکت آرامکوی سعودی هفته گذشته قیمت فروش رسمی نفت برای بارگیری در سپتامبر (شهریور) به مقصد آسیا را افزایش داد و قیمت نفت عربستان بالاترین نرخ پریمیوم را نسبت به قیمت های پایه از فوریه (بهمن) سال ۲۰۲۰ تاکنون پیدا کرد. از آنجا که سایر تولیدکنندگان بزرگ خاورمیانه ای از قیمت گذاری عربستان سعودی الگوبرداری می کنند، سایر صادرکنندگان نفت منطقه خلیج فارس هم قیمت هایشان را بالا بردند.

نشانه ها حاکی از آن است که بعضی از پالایشگاه های آسیایی حجم کمتری نفت از عربستان سعودی برای سپتامبر خریداری می کنند.

چهار پالایشگر نفت به بلومبرگ گفتند: بعضی پالایشگاه های آسیایی مانند چینی ها حجم کمتر از حد معمولی نفت سعودی را خریداری می کنند و سایر خریداران آسیایی هم محدودیت هایی را برای مقابله با شیوع کرونای دلتا وضع کرده اند.

به گفته معامله گران، پالایشگاه ها به دنبال فرصت برای خرید نفت ارزان تر بوده اند که آمریکا با خوشحالی تامین می کند. تولیدکنندگان آمریکایی نفت مدیوم را با قیمت پایین تری نسبت به ماه پیش فروختند و شرکت های نفتی روسی گرید نفتی اورال را با تخفیف عرضه می کنند.

اکنون که قیمت نفت آمریکا پایین تر از ماه گذشته است و نرخ پریمیوم بسیار کمتری نسبت به قیمت پایه نفت دوبی دارد، پالایشگاه های آسیایی حداقل هفت میلیون بشکه نفت آمریکا را خریداری کرده اند که در اکتبر و نوامبر (مهر و آبان) به مقصد می رسد.

شرکت بهارات پترولیوم هند دو میلیون بشکه نفت وست تگزاس میدلند را خریداری کرده که اکتبر (مهر) به مقصد می رسد. در شمال شرقی آسیا، دو پالایشگر پنج میلیون بشکه نفت مارس برای تحویل در نوامبر (آبان) خریداری کرده اند.

با این حال پالایشگاه های آسیایی پالایش نفت را به دلیل تجدید محدودیت های سفر کاهش داده اند. شرکت سینوپک نرخ پالایش را در بعضی از تاسیسات در پی محدودیت های جدید چین برای مقابله با شیوع کووید ۱۹، تا ۱۰ درصد کاهش می دهد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =