معاون اول رییس‌جمهوری دستور برگزاری تشکیل جلسات فوری برای بررسی راهکارهای کوتاه‌مدت و سریع جلوگیری از افزایش قیمت شیر و لبنیات را صادر کرد و افزود:‌ عوامل اصلی افزایش ناگهانی قیمت شیر در روزهای گذشته پیگیری و بررسی شود.

دستور مخبر برای بررسی دلایل افزایش ناگهانی قیمت شیر

به گزارش کارآفرین نیوز، «محمد مخبر» در جلسه کارگروه تنظیم بازار و کالاهای اساسی با اشاره به نگرانی‌های موجود در جامعه نسبت به افزایش قیمت شیر و محصولات لبنی گفت: دولت سیزدهم به دنبال تامین منافع تولیدکنندگان و در عین حال رفع نیازهای مصرفی مردم در بخش شیر و لبنیات است.

وی با تاکید بر اینکه اگر امور به دست متولیان اصلی از جمله اتحادیه‌ها و تولیدکنندگان باشد، بخشی بزرگی از مشکلات کشور حل می‌شود، اظهار داشت: باید هر صنفی در قیمت‌گذاری و نظارت بر تولید کالاهای مورد نیاز مردم به ویژه شیر و لبنیات که سهم عمده‌ای در تامین سلامت مردم دارد، دارای اختیارات کافی باشد.

معاون اول رییس‌جمهور در این جلسه که با حضور وزرای جهاد کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت، کشور و همچنین رییس کل بانک مرکزی و معاون علمی و فناوری رییس‌جمهور برگزار شد، به نگرانی‌ها و دغدغه‌های دامداران و تولیدکنندگان شیر در زمینه تامین خوراک و نهاده‌های دامی اشاره کرد و گفت: ارائه تسهیلات به دامداران و تولیدکنندگان صنایع لبنی از جمله سیاست‌های دولت برای تنظیم بازار شیر و لبنیات است تا شیر ارزان با بیشترین سوددهی به تولیدکنندگان به دست مصرف‌کننده ایرانی برسد.

شورای قیمت گذاری محصولات استراتژیک، اخیرا قیمت هرکیلوگرم شیرخام را ۶۴۰۰ تومان تصویب کرد و براساس مصوبه این شورا صادرات شیرخشک، کره، روغن حیوانی، فراورده‌های لبنی و دام زنده آزاد است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =