نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر کشور اعلام کرد با توجه به افزایش قیمت طلا و تعطیلات پیش رو حباب سکه به ۷۸۰ هزار تومان رسیده است.

افزایش حباب سکه در سایه رشد قیمت طلا

 در اولین روز کاری هفته قیمت طلا در سایه افزایش اونس جهانی و افزایش نرخ ارز رشد کرده است.محمد کشتی آرای  در گفت و گو با کارآفرین نیوز با بیان اینکه قیمت طلا متاثر از قیمت جهانی و نرخ از است گفت: امروز قیمت اونس جهانی به ۱۷۸۰ دلار رسیده است که نسبت به شنبه گذشته ۳۴ دلار افزایش داشته است. این رقم نسبت به پنج شنبه ۲۴ دلار افزایش داشته است. از طرفی قیمت ارز نیز در روزهای اخیر در کشور رشد داشته است. همین عامل سبب شده است که قیمت ها تغییر کرده و روند صعودی که در هفته گذشته در بازار حکمفرما بود در اولین روز هفته جاری نیز شاهد آن باشیم.

وی در ادامه گفت: از طرفی خرید و فروش به دلیل ایام سوگواری ماه محرم و همچنین به دلیل تعطیلاتی که از سوی دولت اعلام شده است، کاهش پیدا کرده است.

کشتی آرای  در ادامه به نرخ های بازار سکه و طلا اشاره داشت و گفت: در حال حاضر هر سکه تمام بهار آزادی طرح جدید ۱۱ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان به فروش می رسد. همچنین سکه طرح قدیم با افزایش ۵۰ هزار تومانی نسبت به روز پنج شنبه همراه بوده و به ۱۱ میلیون و ۵۰ هزار تومان رسیده است.

وی ادامه داد: همچنین نیم سکه ۵ میلیون و ۹۵۰ هزار تومان، ربع سکه ۳ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان قیمت گذاری شده است.همچنین  سکه یک گرمی، ۲ میلیون و ۳۰۰ هزارتومان  و هرگرم طلای ۱۸ عیار نیز با افزایش قیمت نسبت به روز پنج شنبه به یک میلیون و ۱۱۸ هزار تومان رسیده است.

نایب  رئیس اتحادیه طلا و جواهر کشور حباب سکه را ۷۸۰ هزار تومان اعلام کرد و در ادامه گفت: قیمت طلا در کشور بیشتر تحت تاثیر نرخ ارز بوده و اونس طلا تاثیر کمتری بر نرخ طلا داشته است.

 قیمت دلار هفته گذشته وارد کانال ۲۶ هزار تومان شد همچنین بهای انس جهانی نیز از یک هزار و ۷۳۳ دلار به یک هزار و ۷۸۰ دلار رسیده است.

قیمت سکه نیز در آغاز سال جدید ۱۱ میلیون تومان بود که به‌تدریج روند نزولی را شروع کرد تا به بهای ۹ میلیون تومان رسید. از نیمه اردیبهشت‌ماه، به دنبال رشد تدریجی قیمت ارز، بهای سکه اندکی رشد کرد و در این مدت همواره در کانال ۱۱ میلیون تومان در نوسان بوده و حرکت آرام را به سمت قیمت ۱۲ میلیون تومان آغاز کرده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =