دادگاهی در سوئد حکم به بازگشت اموال یک فرد را داده که به جرم مواد مخدر دستگیر شده بود.

بیت کوین های قاچاقچی سوئدی بازگردانده شد

به گزارش کارآفرین نیوز به نقل از کوین دسک، حدود دو سال پیش پلیس سوئد یک قاچاقچی مواد مخدر را دستگیر کرد و اموال او را از جمله ۳۶ بیت کوین مصادره کرد. در آن زمان بیت کوین های در اختیار این فرد تنها ۱۵۰ هزار دلار ارزش داشتند اما از دو سال پیش بهای بیت کوین دچار یک جهش بسیار بزرگ شد که همین مساله نیز ارزش دارایی این مجرم را شدیدا افزایش داده است به گونه ای که حالا وی با فروش تنها سه بیت کوین می تواند پول ۳۶ بیت کوین دو سال پیش را به دست آورد.

این فرد پس از آزادی از پلیس به دلیل مصادره غیرقانونی اموالش شکایت کرده و حالا دادستان سوئد- تووه کولبرگ- حکم داده که دولت مکلف است تا بیت کوین های این فرد را به وی بازگرداند. طبق حکم صادره، مبنای خسارت پرداختی به این فرد باید طبق دارایی های وی در زمان مصادره باشد نه ارزش دلاری آن ها در آن زمان و بنابراین صرفنظر از اینکه ارزش بیت کوین ها در حال حاضر چه قدر است، دولت باید ۳۶ بیت کوین را به فرد شاکی بازگرداند.

ارزش بیت کوین در سال های پیش بسیار پایین تر از قیمت فعلی آن بود حتی در ماه های نخست اجرای برنامه بیت کوین، استخراج کنندگان بیشتر با هدف سرگرمی اقدام به حل تابع شبکه بیت کوین می کردند و به دلیل آسان بودن حل تابع و ارزش کم بیت کوین در آن دوره، معامله ای با آن صورت نمی گرفت. با این حال پس از آن که بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتالی به ابزاری محبوب برای سرمایه گذاری و نوسان گیری در بین معامله گران جهان تبدیل شدند ارزش آن ها به سرعت رو به افزایش رفت.

بیت کوین در حال حاضر حدود ۴۸ هزار و ۶۰۰ دلار قیمت دارد اما قله قیمتی ثبت شده این رمزارز حدود ۶۲ هزار دلار بوده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =