رمز ارزها این روزها به خبر داغ رسانه ها تبدیل شده اند و در عین حال که با افزایش ارزش بیت کوین نسبت به آخرین دوره که با صعود روبرو شد یعنی سال ۲۰۱۷، حالا به یکی از گزینه های سرمایه گذاری نزد افراد تبدیل شده است

«رمز ارز ملی» راهی برای تبادل نقدینگی بین کشورها

به گزارش کارآفرین نیوز، براساس آنچه در نوشته هاست، بیت کوین توسط شخص یا گروهی به نام ساتوشی ناکاماتو ابداع و در سال ۲۰۰۹ به شکل عمومی منتشر شد؛ در حالی که شاید در آن دوره به فکر کسی هم نمی رسید که یک زمانی جزو سرمایه گذاری برتر نزد افراد و حتی بانکهای بزرگ و موسسات مالی قرار گیرد.

در عین حال که در زمان نگارش این نوشتار قیمت بیت کوین به بیش از ۵۴ هزار دلار و ارزش بازار رمزارزها به بیش از یک تریلیون و ۷۰۰ میلیارد دلار رسیده است و از طرف دیگر رمزارز محبوب یعنی بیت کوین ۵۸ درصد بازار را در اختیار دارد. همچنین در این مدت افراد و موسسات مالی بزرگ سرمایه گذاری در این فضا را آغاز کرده اند؛ که می توان به موسسات مهم، از جمله پی پال، اسکوئر و ویزا، گری اسکیل اشاره کرد. اما شیوع کرونا ویروس و محدودیت در استفاده از پول نقد نیز دلیل دیگری بر صعود قیمت ارزهای دیجیتال بوده است. به طوری که می توان گفت بیت کوین رالی صعود خود در حال تجربه است.

از آن سو علاوه بر سرمایه گذاری ها در حوزه رمزارزها ، بلاک چین هم بی نصیب از این استقبال نبوده است: سال ۲۰۲۰ سال بزرگی برای بلاک چین بوده است. به طوریکه ۴.۳ میلیارد دلار آمریکا در بلاک چین هزینه شد.

باید اشاره کرد شورای تجارت جهانی بلاک چین (GBBC) و مجمع جهانی اقتصاد (WEF) با مشارکت رهبران بلاک چین و دارایی های دیجیتال در سراسر صنعت، دانشگاه و گروه های کنسرسیوم صنعت گرد هم آمدند تا طرح نقشه استانداردهای جهانی (GSMI) را منتشر کنند. GSMI تلاشی بی سابقه برای تهیه نقشه و تحلیل داده های بیش از ۳۰ نهاد تنظیم کننده استاندارد، ۱۸۵ حوزه قضایی و نزدیک به ۴۰۰ کنسرسیوم صنعت است. محصولات نهایی شامل دو گزارش («قانونی و نظارتی» و «فنی») و یک نقشه تعاملی از رگولاتوری بلاک چین و دارایی های دیجیتال و راهنمایی آن است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =