دامنه نوسان قیمت در کلیه نمادهای معاملاتی سهام در بورس اوراق بهادار تهران و فرابورس ایران به‌صورت نامتقارن از منفی و مثبت ۵ درصد، به مثبت ۶ و منفی ۲ درصد تغییر می‌یابد.

محدودسازی دامنه نوسان بورس از امروز اجرا می‌شود

بنا به تصمیم اعضای شورای عالی بورس از امروز تا اطلاع ثانوی، دامنه نوسان قیمت در کلیه نمادهای معاملاتی سهام در بورس اوراق بهادار تهران و فرابورس ایران به‌صورت نامتقارن از منفی و مثبت ۵ درصد، به مثبت ۶ و منفی ۲ درصد تغییر می‌یابد.
به گزارش کارآفرین نیوز، علاوه بر این، دامنه نوسان در انواع اوراق با درآمد ثابت، اختیار معامله، اختیار فروش تبعی، آتی، آتی سبد سهام و اوراق تسهیلات مسکن بدون تغییر خواهد ماند.
آنطور که سعید اسلامی بیدگلی، دبیر کل کانون نهادهای سرمایه‌گذاری ایران و عضو شورای عالی بورس گفته؛ تصمیم محدودسازی دامنه نوسان یک ماهه خواهد بود، تصمیمی که هر چند برای بازگشت رونق به تالار شیشه‌ای اتخاذ شده است اما هراس از صف‌سازی بیشتر، موضوعی است که اغلب تحلیلگران بورسی را نگران کرده است. به ویژه آنکه پس از روند مثبت سهام در هفته گذشته، احتمال شناسایی سود در هفته جاری وجود دارد و اینجاست که کف ۲درصدی در نظر گرفته شده برای سهام، احتمال سنگین‌تر شدن صفوف فروش و کاهش محسوس نقدشوندگی بازار را پررنگ می‌کند.
با این اوصاف از امروز تا اطلاع ثانوی، دامنه نوسان در سهام بورسی و فرابورسی و بازار، به این گونه است که در بورس و فرابورس از مثبت ۶ تا منفی ۲، در بازار پایه زرد از مثبت ۳ تا منفی ۲، در بازار پایه نارنجی از مثبت ۲ تا منفی ۲، در بازار پایه قرمز از مثبت یک تا منفی یک، در صندوق های معامله از مثبت ۱۰ تا منفی ۴ خواهد بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.