گزارش جدید پلتفرم تحلیلی چینالیسیس (Chainalysis) نشان می‌دهد که پذیرش رمز ارزها در سراسر جهان در حال افزایش است.

افزایش محبوبیت رمزارزها در کشورهای مختلف

به گزارش کارآفرین نیوز به نقل از دیلی هودل، بر اساس رده‌بندی چینالیسیس، ویتنام با توجه به تعداد قابل‌توجه فعالیت‌های مرتبط با رمز ارزها در صدر شاخص پذیرش رمز ارزها در سال ۲۰۲۱ قرار گرفته است.

نام این کشور آسیای جنوب شرقی به‌تازگی در دیگر رده‌بندی‌های مرتبط با رمز ارزها هم دیده شده بود. اوایل ماه جاری صرافی بایننس هم فهرستی را منتشر کرد که در آن ویتنام در میان ۵ کشور برتر از نظر پذیرش رمز ارزها در رده دوم قرار گرفته بود.

بر این اساس کشورهای هند، پاکستان، اوکراین و کنیا به‌ترتیب دیگر کشورهای برتر در پذیرش رمز ارزها در فهرست چینالیسیس هستند.

مطابق با گزارش چینالیسیس، این پلتفرم تحلیل بلاک چین، رده‌بندی خود را بر اساس شاخص «برابری قدرت خرید» ارزیابی کرده است تا بتواند کشورهایی را که با توجه به ثروت افراد متوسط جامعه و ارزش پولشان فعالیت‌های قابل‌توجهی در حوزه رمز ارز دارند شناسایی کند.

چینالیسیس در گزارش خود آورده است: چندین کشور از میان بازارهای نوظهور، از جمله کنیا، نیجریه، ویتنام و ونزوئلا با توجه به شاخص ما در رتبه‌های برتر قرار دارند، چراکه این کشورها با در نظر گرفتن سرانه برابری قدرت خرید و جمعیت کاربران اینترنت، از حجم تراکنش‌های همتابه‌همتای بالایی برخوردار هستند. مصاحبه ما با کارشناسان فعال در حوزه رمز ارزها این کشورها نشان می‌دهد که بسیاری از ساکنان آنها از صرافی‌های رمز ارز همتابه‌همتا به‌عنوان ابزار اصلی خود برای تبدیل پول به رمز ارزها استفاده می‌کنند، چراکه معمولاً به صرافی‌های متمرکز دسترسی ندارند.

چینالیسیس افزوده است که سطح کلی پذیرش رمز ارزها در سراسر جهان در حال رشد است و معیارهایی که بر میزان پذیرش تأثیر می‌گذارد ممکن است از کشوری به کشوری دیگر متفاوت باشد.

چینالیسیس دراین‌باره نوشته است: تحقیقات ما نشان می‌دهد که دلایل افزایش پذیرش رمز ارزها در سراسر جهان متفاوت است. در بازارهای نوظهور، بسیاری برای محافظت از سرمایه خود در برابر کاهش ارزش پول، ارسال و دریافت وجه و انجام تراکنش‌های تجاری به رمز ارزها روی می‌آورند، در حالی که [معیارهای مربوط به] پذیرش رمز ارزها در آمریکای شمالی، اروپای غربی و آسیای شرقی در سال گذشته به‌طور گسترده از طریق سرمایه‌گذاری‌های نهادی تقویت شده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =