رئیس انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازی کشور گفت: با پیگیری‌های گروه خودروسازی سایپا حدود ۳۰۰ هزار نفر از کارکنان شرکت‌های قطعه سازی علیه ویروس کرونا، واکسینه می شوند.

۳۰۰ هزار کارگر قطعه‌ساز واکسینه می‌شوند

به گزارش کارآفرین نیوز، محمدرضا نجفی منش درباره واکسیناسیون کارکنان شرکت‌های قطعه سازی کشور، اظهار کرد: گروه خودروسازی سایپا از طریق وزارت بهداشت متصدی انجام واکسیناسیون شرکت‌های خودروسازی، قطعه سازی و مجموعه‌های خدمات پس از فروش شد.

وی افزود: بر این اساس، جلسات هماهنگی منظم بین گروه‌های ذی‌نفع برگزار شد تا روند واکسیناسیون فعالان این عرصه شتاب بگیرد؛ از این رو تعداد دقیق فعالان این عرصه تا حدودی مشخص و فرآیند واکسیناسیون آغاز شده است.

تعیین مراکز واکسیناسیون

رئیس انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازی کشور خاطرنشان کرد: در تهران، مراکزی تعیین شده تا قطعه سازان در فضای ایمن بتوانند دوز اول واکسن را دریافت کنند؛ در شهرستان‌ها نیز در تلاش هستیم تا مراکزی برای انجام واکسیناسیون

تعیین شود و قطعه سازان سراسر کشور با سرعت دوز اول واکسن کرونا را دریافت کنند.

وی با بیان اینکه در طرح واکسیناسیون همه باید کمک و همراهی کنند تا مصون شوند، گفت: خودروسازان و شرکت‌های قطعه سازی در این حوزه به صورت کامل همکاری دارند تا فرآیند واکسیناسیون با سرعت عملیاتی شود.

نجفی منش با اشاره به تعداد قطعه سازانی که واکسینه می شوند، گفت: هنوز تعداد قطعه سازان نهایی نشده اما پیش بینی ما این است که با احتساب قطعه سازان اصلی و زیرمجموعه آنها حدود ۲۰۰ الی ۳۰۰ هزار نفر واکسینه می شوند.

در پی تفاهم‌نامه مشترک وزارت بهداشت و گروه سایپا، این گروه خودروسازی به عنوان نماینده وزارت بهداشت در صنعت خودرو (خودروسازان و قطعه‌سازان) انتخاب شده تا راهبری و هماهنگی اجرای طرح واکسیناسیون کارکنان و کارگران این صنایع را انجام دهد؛ بر این اساس از دو هفته پیش طرح واکسیناسیون فعالان صنعت خودروسازی آغاز شد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =