بر اساس آخرین گزارش‌های گمرک جمهوری اسلامی ایران از ۱۵ بهمن ماه سال گذشته تا امروز ۲۶ میلیون ۶۷۹ هزار و ۶۱۰ دز واکسن وارد کشور شده است.

ورود بیش از ۲۶ میلیون دز واکسن

به گزارش کارآفرین نیوز، در بین ۴۰ محموله واکسن وارداتی به کشورمان، واکسن چینی سینوفارم با ۲۲ محموله و به تعداد ۲۰ میلیون ۱۳۰ هزار دوز رتبه نخست تعداد واکسن را در بین واکسن‌های وارداتی به خود اختصاص داده است.

همچنین به ترتیب واکسن‌های آسترازنکا از ژاپن با ۲ میلیون و ۹۱۱ هزار دوز، کواکس از ایتالیا با ۱ میلیون و ۴۵۲ هزار دوز، اسپوتنیک از روسیه با ۱ میلیون و ۴۰۵ هزار، کواکس از کره جنوبی  ۷۰۰ هزار دوز، آسترازنکا از روسیه ۳۱۵ هزار دوز و بهارات هندوستان با ۱۲۵ هزار دوز در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

آنطور که گمرک اعلام کرده است تمام محموله‌های واکسن وارداتی پس از انجام فوری تشریفات گمرکی بصورت حمل یکسره، شبانه روزی و از پای پرواز به طور مستقیم تحویل نمایندگان معرفی شده از سوی وزارت بهداشت شده است.

روز گذشته کیانوش جهانپور، رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، گفت: در کشور مجموع واکسیناسیون انجام شده به بیش از ۲۲ میلیون و ۵۴۰ هزار نفر رسیده است.

طبق جزییات اعلام شده توسط جهانپور ۹۱ درصد مجموع واکسیناسیون انجام شده در کشور مبتنی بر واکسن‌های وارداتی و ۹ درصد مبتنی بر واکسن‌های تولید داخل بوده است.  

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =