دبیرکل انجمن کارفرمایی صنعت پالایش نفت گفت: در حال حاضر بیش از ۱۰۰ میلیون لیتر بنزین در کشور تولید می شود که از این میزان ۹۰ میلیون لیتر آن مصرف می شود و این در شرایطی است که اگر برنامه‌ریزی صورت نگیرد، تا ۱۰ سال آینده واردکننده خواهیم بود.

۹۰ درصد بنزین تولیدی در داخل مصرف می شود

به گزارش کارآفرین نیوز، ناصر عاشوری قلعه رودخانی امروز در نشست خبری با بیان اینکه اگر شرایط تحریم ادامه داشته باشد و مدیریت مصرف صورت بگیرد، لطمه ای به تولید وارد نخواهد شد اما اگر روال مصرف به شکل فعلی ادامه یابد، قطعا در آینده دچار مشکل خواهیم شد، بیان کرد: اگر بخواهیم دنبال پالایشگاه‌سازی برویم، در صورتی که ارز و ریال آن هم فراهم باشد، شش سال زمان لازم است تا یک پالایشگاه ساخته شود،  بنابراین به صرفه است که مصرف خودروها اصلاح و سوخت CNG تقویت شود.

وی ادامه داد: در حال حاضر تولیدات ما به صورت سه شیفت در حال انجام است، به طوری که از نیمه دوم سال ۱۳۹۷، کشور به لحاظ واردات بنزین و گازوئیل بی‌نیاز شده و این رویه ادامه خواهد داشت؛ بنابراین در حال حاضر مشکلی به لحاظ تامین سوخت کشور نداریم.

دبیرکل انجمن کارفرمایی صنعت پالایش نفت با بیان اینکه به دولت جدید پیشنهاد می کنیم که سازوکارهایی را اتخاذ کند تا نیازمند واردات نشویم، گفت: از جمله این سازو کار ها می تواند تولید خودروی داخلی کم‌مصرف باشد. همچنین باید سبد سوخت به سمت استفاده از CNG تقویت و فرهنگ مصرف مدیریت شود تا مسابقه بین تولید و مصرف کشور پایان یابد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =