دبیر اتاق اصناف ایران گفت: این اتاق به ابلاغیه ستاد ملی کرونا برای محدودیت فعالیت ۷ گروه شغلی انتقاد و اعتراض دارد و در حال پیگیری اصلاح آن است.

انتقاد اصناف از محدودیت فعالیت ۷ گروه شغلی

محمدباقر مجتبایی در گفت‌ و گو با کارآفرین نیوز، در خصوص نحوه فعالیت اصناف و مشاغل اظهار کرد: قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا از ۲۵ تا ۳۰ مرداد محدودیت فعالیت برای اصناف و مشاغل اعمال کرده بود اما در حال حاضر تمامی مشاغل بجز ۷ گروه شغلی مجاز به فعالیت هستند.

وی افزود: بر اساس اعلام این ستاد، در حال حاضر رستوران‌ها و قهوه‌خانه‌ها (به صورت پذیرایی در فضای بسته)، تالارهای پذیرایی، سالن های سینما و تئاتر، پاساژها و بازارهای سربسته به استثناء پاساژهای تخصصی نظیر لاستیک و قطعات یدکی و آهن‌آلات و کامپیوتر (پاساژهای عمومی نظیر پوشاک، کیف، کفش و موبایل همچنان مجاز به فعالیت نیستند)، استخرهای سرپوشیده و باشگاه های بدن سازی، شهربازی و باغ وحش ها، نمایشگاه های عمومی و تخصصی، مجاز به فعالیت نیستند.

دبیر اتاق اصناف ایران ادامه داد: سایر مشاغل با رعایت پروتکل های بهداشتی مجاز به فعالیت هستند و زمان دقیقی برای رفع محدودیت فعالیت ۷ گروه شغلی مذکور اعلام نشده است.

خواسته اتاق اصناف؛ اصلاح ابلاغیه ستاد ملی کرونا

وی اظهار کرد: تمامی مشاغلی که قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا به منظور اعمال محدودیت فعالیت در لیست آورده، جزو اصناف نیستند و این مشاغل شامل سالن های سینما و تئاتر، استخرهای سرپوشیده و... می شوند. با این حال، اتاق اصناف ایران به این ابلاغیه ستاد اعتراض دارد و در حال پیگیری برای اصلاح آن هستیم زیرا بازه زمانی اعمال محدودیت فعالیت برای این مشاغل طولانی شده و از این بابت خسارات بسیاری به صاحبان صنوف وارد شده است.

مجتبایی بیان کرد: ستاد ملی مقابله با کرونا می تواند با ملزم کردن اصناف یاد شده به رعایت پروتکل های بهداشتی و اعمال شرایط سخت گیرانه تری، به این صنوف اجازه فعالیت دهد و از وارد آمدن خسارات بیشتر به آن ها جلوگیری کند.

وی یادآور شد: دولت برای اصنافی که از ابتدای شیوع ویروس کرونا، فعالیتشان محدود شده بود تسهیلاتی در نظر گرفته اما واقعیت این است که این تسهیلات تناسبی با میزان خسارات وارده به صنوف ندارد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =