سخنگوی انجمن تولیدکنندگان تایر گفت: افزایش ۱۵ درصدی قیمت تایر هنوز اعمال نشده است.

سخنگوی انجمن تایر: افزایش ۱۵ درصدی قیمت هنوز اعمال نشده است

به گزارش کارآفرین نیوز، مصطفی تنها در خصوص افزایش ۱۵ درصدی قیمت تایر اظهار کرد: افزایش قیمت تایر مصوب شد اما هنوز اعمال نشده است.

وی با بیان اینکه به دلیل نگرانی از کاهش تقاضا افزایش قیمت را دائم عقب می‌اندازیم تا شاید راه حلی پیدا شودف افزود: متاسفانه قیمت مواد اولیه با افزایش زیادی مواجه شده است؛ به عنوان نمونه قیمت روغن که یکی از مواد اولیه اصلی تولید تایر است به شدت رشد کرده است.

سخنگوی انجمن تولیدکنندگان تایر ادامه داد: نرخ ارز هم که از اول سال ۱۴۰۰ تاکنون نوسان زیادی داشته است؛ وقتی قیمت مواد اولیه افزایش می‌یابد قیمت تمام شده نیز با افزایش مواجه می‌شود.

وی گفت: تورم بالای ۴۰ درصد است یعنی همه چیز در کشور به سمت گرانی می‌رود که این موضوع مواد اولیه را هم شامل می‌شود از این رو، چاره‌ای جز افزایش قیمت نداریم.

تنها تصریح کرد: در حال حاضر بعضی واحدهای تولیدی با زیان کار می‌کنند. ما که نمی‌توانیم روی محصولات تولیدی خود یارانه دهیم؛ برای جبران زیان یا باید تولید را کاهش داد یا قیمت را گران کرد.

از سال ۹۷ مجوز صادرات نداشتیم

سخنگوی انجمن تولیدکنندگان تایر ضمن اشاره به وضعیت صادرات، گفت: از سال ۹۷ به این سو، مجوز صادرات نداشتیم. اخیرا در برخی کالاها مجوز را گرفته ایم و اگر صادرات انجام شود زیان‌ها جبران خواهد شد.

وی اظهار کرد: به دست آوردن بازارهای صادراتی و بازارسازی خارجی سخت است. با اینکه بازارهای خوبی داشتیم، بعد از ممنوعیت صادرات بازارهای خود را از دست دادیم.

سخنگوی انجمن تولیدکنندگان تایر اظهار کرد: برای صادرات مجدد باید بازارسازی کنیم و مازاد تولید را به کشورهای خارجی بفروشیم. طی ۴ ماه نخست سال ۱۴۰۰ نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد تولید ۴ درصدی داشتیم که مازاد نیاز داخل است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =