مدیرعامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی اعلام‌کرد: دولت با ذخیره مناسب به مقدار ۴۵۰ هزار تن انواع کودهای یارانه‌ای در مناطق مختلف کشور به استقبال کشت پاییزه می‌رود.

ذخیره ۴۵۰ هزار تن کود یارانه ای برای کشت پاییزه

به گزارش کارآفرین نیوز؛ «حمید رسولی» گفت: با وجود همه محدودیت‌های مالی، ارزی و اجرایی به‌ویژه درگیری کشور با بیماری کرونا، طبق برنامه‌ریزی به عمل آمده، از ابتدای سال‌جاری نسبت به برگزاری مناقصه‌ها و انعقاد قراردادهای تامین و تدارک انواع نهاده‌های کشاورزی ابلاغی توسط وزارت جهاد کشاورزی اقدام شده و مطابق برنامه زمان‌بندی برای آغاز کشت پاییزه میزان ۴۵۰ هزار تن ذخیره انواع کودهای ازته، فسفاته و پتاسه هدف‌گذاری شد.

مدیرعامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی ادامه داد: با تمهیدات و پیگیری‌های مستمر به‌عمل آمده اکنون و در آستانه آغاز کشت پاییزه با ۴۵۰ هزار تن ذخیره به استقبال این مقطع می‌رویم.

وی یادآورد شد: برنامه ابلاغی وزارت جهاد کشاورزی در سال‌جاری به شرکت خدمات حمایتی کشاورزی مشتمل بر ۲.۵ میلیون تن انواع کودهای یارانه‌ای است که ۱۰۰ درصد برنامه ابلاغی مذکور در ماه‌های اخیر تدارک دیده شده و قراردادهای آن با تولیدکنندگان داخلی و خارجی منعقد شده است.

رسولی گفت: تاکنون بیش از ۶۰ درصد از برنامه ابلاغی معادل بیش از ۱.۵ میلیون تن تحویل این شرکت شده است که با توجه به در پیش بودن فصل کشت پاییزه و تقاضای فزاینده برای مصرف انواع کودهای یارانه‌ای، نسبت به ذخیره‌سازی مناسب و کافی کود مورد نیاز اقدام شد.

مدیرعامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی تاکید کرد که این میزان ذخیره در سال‌های اخیر کم‌سابقه بوده و هرگونه دغدغه‌ای را از بخش کشاورزی دور می‌کند.

سهم تولیدکنندگان داخلی در اجرای برنامه تأمین و تدارک کودهای یارانه‌ای در سال‌جاری بیش از ۹۰ درصد و سهم واردات کمتر از ۱۰ درصد است.

طبق آمارها پارسال یک میلیون و ۹۹۲ هزار تن کود اوره توسط وزارت جهاد کشاورزی توزیع شده که نسبت به مدت مشابه سال ۹۸ بیش از ۳۰۰ هزار تن افزایش داشته است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =