مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران از عرضه زعفران خرید حمایتی سال ۱۳۹۹ در بورس کالا خبر داد و گفت: این سازمان از تولیدکنندگان زعفران حمایت خواهد کرد.

زعفران خرید حمایتی در بورس عرضه شد

به گزارش کارآفرین نیوز، سید محمد موسوی گفت: روش عرضه محصول در بورس یکی از دقیق‌ترین، شفاف‌ترین و سالم‌ترین شیوه‌های فروش محصولات کشاورزی است که در همین راستا بخشی از محصول زعفران نگین و پوشال خریداری شده در سال ۱۳۹۹ این سازمان، با رعایت همه استانداردهای تولید، نگهداری و عرضه، در بازار بورس کالای ایران عرضه شد.

مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران اضافه‌کرد: این محصول با قیمت مناسب و به صورت نقدی به فروش رسید.

موسوی تاکید کرد: با توجه به وقوع پدیده خشکسالی و اثرات آن بر میزان تولید و نیز سهم ۹۲ درصدی کشورمان در تولید زعفران جهان، چشم‌انداز بسیار خوبی برای قیمت خرید زعفران تولیدی از کشاورزان و صادرات  این محصول قابل پیش‌بینی است.

براساس آمارها، در سه ماه آغازین امسال ۲۹ هزار تن گل و گیاه دارویی، خوراکی، تزئینی و صنعتی به ارزش بیش از ۴۹ میلیون دلار از کشور صادر شد که از این میزان، صادرات زعفران به تنهایی معادل ۵۲ تن به ارزش ۲۶ میلیون دلار بوده است که با در اختیار داشتن ۵۳ درصد از سهم ارزشی از کل صادرات این گروه، مهمترین محصول محسوب می‌شود.

سال گذشته ۱۸ تن زعفران توسط اتحادیه‌های این سازمان به صورت حمایتی از کشاورزان خریداری شد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =